Рада в другому читанні прийняла містоґвалтівний законопроєкт №5655 голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк

Рада в другому читанні прийняла містоґвалтівний законопроєкт №5655 голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк

Сьогодні Верховна Рада (ВР) прийняла в другому читанні законопроєкт №5655 лідерки партії “Слуга народу”, новопризначеної керівниці комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк. Вочевидь, їй вдалося протягнути цей корупційний і злочинний законопроєкт завдяки голосам нардепів від “ОПЗЖ”. Що знімає будь-які запитання щодо доцільності існування проросійських колаборантів в законодавчому органі України.

Про результати голосування KВ стало відомо з допису народного депутата Олексія Гончаренка (фракція “Європейська солідарність”).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Рада прийняла скандальний законопроєкт про реформу містобудування. За – 228”, – написав парламентар.

За законопроєкт №5655 у другому читанні проголосували:

  • “Слуга народу” – 176;

  • “Довіра” – 12;

  • “За майбутнє” – 11;

  • “Відновлення України” (“ОПЗЖ”) – 11;

  • “Платформа за життя та мир” (“ОПЗЖ”) – 9;

  • “Голос” – 1;

  • позафракційні – 8.

Рада в другому читанні прийняла містоґвалтівний законопроєкт №5655 голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк

Народний депутат Євген Железняк також написав, що №5655 прийнято в цілому.

За інформацією KВ, отриманою від ще одного парламентаря, правки не голосували, бо всі фракції їх зняли. “Був тільки виступ представника “Європейської солідарності” на три хвилини”, – зазначив народний депутат.

Інший парламентар (з монобільшості) підкреслив розмові з КВ: “Вочевидь, голосування №5655 відбулось завдяки двум депутатським групам, які є “ОПЗЖ” – “Платформа за життя та мир” і “Відновлення України”. Зрозуміло, чому Шуляк так захищає проросійських колаборантів в Раді”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначимо, тепер слово за Президентом Володимиром Зеленським. Якщо він підпише №5655, то візьме на себе головну відповідальність за перетворення українській міст і громад на суцільні гетто та заморожування західної допомоги на повоєнну відбудову України. Якщо глава держави, дотримуючись тверезого глузду, ветує законопроєкт, це, щонайменше, врятує його репутацію в очах Українського народу та західних партнерів.

KВ детально писала про корупційність та недолугість законодавчої ініціативи лідерки партії “Слуга народу” Олени Шуляк:

  • Мінрегіон, який нещодавно перейшов під кураторство віцепрем’єра-міністра розвитку громад, територій та інфраструктури (офіційного керівника “Великого Будівництва”) Олександра Кубракова, створює Містобудівну палату, яка буде контролювати усіх учасників будівельного ринку, крім забудовників, а також буде реєструвати експертні організації, уповноважених осіб містобудівного контролю, сертифікувати архітекторів та інженерів, забирати сертифікати, штрафувати і т. ін. Це надмонополія на кшталт Тендерної палати часів Кучми-Ющенка-Порошенка, яку курував Антон Яценко – нині позафракційний парламентар, обраний від ВО “Батьківщина”, який на засіданні профільного комітету вдруге підтримав до прийняття в другому читанні №5655;

  • забудовники будуть контролювати себе самостійно – через приватні кишенькові компанії, на страхування яких треба буде виділити 3-5 млн євро. Держава,  органи місцевого самоврядування та громади втратять реальний вплив на дотримання норм містобудування, бо матимуть виключно наглядові повноваження – без інструментів впливу;

  • боротьба з самочинним будівництвом стане взагалі нереальною, що призведе до знищення пам’яток і пам’ятників культури та архітектури.

KВ писала, що Містобудівна палата при Мінрегіоні та приватний контроль забудов без участі держави й місцевого самоврядування – це ініціативи президента Конфедерації будівельників України (КБУ) Льва Парцхаладзе, які він просував ще в 2016 році, коли працював заступником міністра Мінрегіону: 

  • передати приватним ДАБІ перевірку об’єктів, реєстрацію декларацій та видачу містобудівних умов та обмежень;

  • забрати у самоврядних громадських професійних об’єднань сертифікацію та переатестацію спеціалістів і віддати їх Мінрегіону.

Детальніше: Забудовники та містоґвалтування: сьогодні Рада може прийняти в другому читанні скандальний законопроєкт №5655

Експерт з питань містобудування Георгій Могильний в статті для “Наших грошей” нарахував 14 системних корупційних та інших негативів в законопроєкті №5655:

  1. Необов’язковість виконання вимог законодавства.

  2. Держава знімає з себе відповідальність за законність при наданні права на будівництво.

  3. Необов’язковість виконання вимог планування територій (Spatial planning).

  4. Позбавлення місцевого самоврядування принципової частини його прав.

  5. Послаблення внутрішнього антикорупційного контролю.

  6. Не передбачено усунення переважної більшості виявлених порушень законодавства.

  7. Амністія незаконного будівництва із отриманими по корупційній схемі дозвільними документами до набрання чинності законопроектом 5655.

  8. Суттєво зменшуються права громадськості на контроль за будівництвом.

  9. Суттєве збільшення випадків силового протистояння між громадськістю та забудовниками.

  10. Приватний містобудівний контроль у запропонованому вигляді прямо суперечить положенням Конституції України.

  11. Створення значної кількості нових контролюючих органів і збільшення кількості чиновників.

  12. Централізація повноважень в одному Міністерстві.

  13. Загрози для банківського сектору внаслідок синергії Закону “Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому” та законопроекту 5655.

  14. Цифровізація сфери будівництва та прозорість всіх процесів в будівництві вже реалізовані з 01.12.2020 на виконання Закону 199-IX та не залежать від прийняття законопроекту 5655.

Вочевидь, Олену Шуляк турбують тільки інтереси великих забудовників, ключовим представником яких в Раді є секретар профільного комітету, віцепрезидент Конфедерації будівельників України та власник групи девелоперських компаній “Perfect Group” Дмитро Ісаєнко, з яким у Олени Шуляк давно склалися тісні стосунки.

Тепер, коли Олену Шуляк призначено головою комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, вони зможуть ще більш інтенсивно протягувати різноманітні лобістські законопроєкти – в інтересах забудовників і за рахунок України.

Читайте: Будівельний союз “Слуги народу” та “ОПЗЖ”

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Олексій Алтинов
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4