Раді пропонують дозволити добровольчим підрозділам ЗСУ приймати участь у міжнародних навчаннях

Раді пропонують дозволити добровольчим підрозділам ЗСУ приймати участь у міжнародних навчаннях

У Верховній Раді (ВР) зареєстровано законопроект, що доповнює низку діючих законів у сфері національної безпеки і оборони положеннями, що розширюють перелік складових сектору безпеки і оборони України, які можуть бути направлені до інших держав як підрозділи Збройних Сил України (ЗСУ) для виконання бойових, миротворчих та гуманітарних завдань.

Про це KВ стало відомо з законопроекту №8376 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань національної безпеки і оборони щодо зміцнення обороноздатності у контексті євроатлантичної інтеграції України”, внесеного у ВР Єгором Чернєвим (на фото) та іншими народними депутатами.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Цей законопроект розширює перелік складових сектору безпеки і оборони України, які можуть бути направлені до інших держав як підрозділи ЗСУ для виконання бойових, миротворчих та гуманітарних завдань. 

В чинному законодавстві про порядок направлення підрозділів ЗСУ до інших держав фігурують, власне, “підрозділи Збройних Сил України”. Пропонується в усіх випадках, коли йдеться про такі підрозділи у контексті миротворчої діяльності додати згадку і про “інших утворених відповідно до законів України військових формувань”. Таким чином розширюється перелік завдань, які можуть виконуватись підрозділами ЗСУ, що комплектуються на добровольній основі – завданнями на території інших держав.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Крім цього, проект закону доповнює перелік завдань, для виконання яких підрозділи ЗСУ можуть бути направлені до інших держав – завданнями щодо участі у багатонаціональних навчаннях (тренуваннях), “інших заходах підготовки, спрямованих на підвищення рівня взаємосумісності, навченості, бойової готовності військ (сил)”.

В законі прописується, що пропозиції щодо участі українських підрозділів у багатонаціональних навчаннях мають вноситися на розгляд Президента Міністерством оборони “за погодженням з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади”. 

Разом з тим, запропонований законопроект містить деякі корективи заону про порядок допуску підрозділів збройних сил інших держав на території України. 

Особам військового персоналу таких підрозділів дозволяється носити форму і застосовувати зброю під час “виконання бойових, миротворчих та гуманітарних завдань” в межах місць дислокації цих підрозділів (чинний закон містить формулювання – “під час виконання у встановленому порядку обов’язків військової служби”).

Командування іноземних підрозділів зобов’язується уточнювати та координувати з Генеральним штабом ЗСУ, МВС та іншими органами державної влади України порядок та зміст виконання завдань (в чиному законі йдеться про узгодження маневрів тільки з Міноборони).

В прикінцевих положеннях законопроекту встановлюється, що “затверджені Президентом України до набрання чинності цим Законом документи стратегічного планування діють до затвердження встановленим порядком нових документів, розроблених на виконання цього Закону”.

Читайте: 3-тя окрема штурмова бригада показала оперативну роботу наших військових у Бахмуті (відео)

Фото: Еспресо.TV

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4