Раді пропонують встановити штрафи за порушення комендантської години

Раді пропонують встановити штрафи за порушення комендантської години

У Верховній Раді (ВР) зареєстровано законопроект, що доповнює Кодекс про адміністративні правопорушення статтею за порушення комендантської години в умовах дії воєнного стану. Пропонується на перший раз робити попередження або штрафувати. Залежно від того, чи перший раз людина порушує комендантську годину чи не вперше, штраф може становити від 510 до 3400 гривень.

Про це KВ стало відомо з законопроекту №7553 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності за порушення комендантської години в умовах дії воєнного стану”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно законопроекту, під час дії воєнного стану порушення комендантської години, тобто перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях або рух транспортних засобів без спеціально виданих перепусток або посвідчень, – потягне за собою 

  • попередження або 

  • накладення штрафу від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ, дорівнює 17 гривням; тобто штраф – від 510 до 850 гривень)

Якщо хтось упродовж року ще раз порушить комендантську годину – штраф буде більший: від 1700 до 3400 гривень.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Автори законопроекту нагадують в пояснювальній записці, що статтею 8 закону “Про правовий режим воєнного стану” (діючий з 2015 року) передбачена можливість встановлювати комендантську годину – в порядку, який визначає Кабінет міністрів.

Уряд у 2020 році затвердив порядок заходів під час комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування.

За цим порядком, під час дії комендантської години Збройні Сили, Держспецтрансслужба, Національна гвардія, Держприкордонслужба, Національна поліція, СБУ, ДФС, ДМС, ДСНС продовжують виконання своїх завдань відповідно до призначення та специфіки діяльності.

На території, де запроваджено комендантську годину, забороняється перебування у визначений період доби на вулицях та в інших громадських місцях осіб без виданих перепусток, а також рух транспортних засобів.

“Враховуючи, що режим комендантської години в умовах воєнного стану до 24.02.2022 року не запроваджувався на території України, відповідальність за порушення відповідних обмежень відсутня у діючих нормативно-правових актах”, – йдеться у записці.

Читайте: На Київщині продовжили комендантську годину до 17 липня

Фото: “Суспільне”

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4