Раді пропонують заборонити колишнім членам проросійських партій отримувати представницький мандат

Раді пропонують заборонити колишнім членам проросійських партій отримувати представницький мандат

У Верховній Раді (ВР) зареєстрований і опрацьовується у профільному комітеті законопроект, який через зміни до Виборчого кодексу забороняє балотуватися у президенти чи в депутати всіх рівнів, а також на голів громад тим, хто був засновником або членом низки проросійських партій. Позафракційний нардеп Оксана Савчук (на фото) разом з колегами також пропонує заборонити на 10 років колишнім членам проросійських партій займати “люстраційні” посади.

Про це KВ стало відомо з законопроекту №7318 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо очищення влади від засновників та членів антиукраїнських політичних партій”, зареєстрованого у ВР 26 квітня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Законопроектом пропонується доповнити Виборчий кодекс нормами, за якими не може бути кандидатом та бути обраним сільським, селищним, міським головою, депутатом місцевої ради, народним депутатом або президентом громадянин, який був засновником або членом таких політичних партій: 

  • Комуністична партія України;

  • Партія регіонів, 

  • Соціал-демократична партія України (об’єднана);

  • “Опозиційна платформа – За життя”;

  • Партія Шарія;

  • “Держава”;

  • “Ліва опозиція”;

  • Прогресивна соціалістична партія України;

  • “Союз лівих сил”;

  • Соціалістична партія України;

  • “Соціалісти”;

  • “Опозиційний блок”;

  • “Наші”;

  • “Блок Володимира Сальдо”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

При балотуванні охочі вибороти представницький мандат повинні будуть разом з іншими документами подавати у виборчкоми заяву про наявність чи відсутність у біографії членства у згаданих партіях.

Також у законопроекті зазначається, що заборона колишнім членам або засновникам перелічених партій обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), діє протягом десяти років “з дня набрання чинності цим законом” (якщо закон приймуть, він стане чинним з дня, наступного за днем опублікування).

Автори законопроекту – позафракційна Оксана Савчук (ВО “Свобода”) і низка депутатів з фракцій “Голос” та “Слуги народу”.

“Російсько-українська війна актуалізувала питання очищення влади та публічного простору від колаборантів та зрадників. Частина з них напряму працювали на спецслужби росії, частина досягала політичних та бізнес-інтересів через спекуляцію наративами ворожої пропаганди, зменшуючи обороноздатність держави”, – йдеться у Пояснювальній записці до законопроекту. 

Підкреслюється, що такі партії як СДПУ(о) та Партія регіонів “активно співпрацювали і співпрацюють з керівництвом росії. Їх представники помічені в активній колаборації на тимчасово окупованих територіях, замовчуванні злочинів московської армії, закликах до фактичної капітуляції”. 

“Мораторій на державну службу та участь в публічній політиці допоможе не лише очистити місця для більш достойних людей, активних учасників російсько-української війни, але й остаточно відсторонити від впливу представників ворожої агентури, яких неможливо в стислі терміни перевірити на причетність до конкретних актів диверсійної діяльності, передачі інформації ворогу. Звісно виявлені колаборанти, що діяли на шкоду української державності мають понести кримінальну відповідальність. Однак для інших членів вищезгаданих партій сам факт належності до об’єднань, що методично роками впроваджували ворожу пропаганду та вели деструктивну діяльність в суспільному просторі, необхідна політична відповідальність. Саме нею і стане десятирічний мораторій на публічну політичну діяльність”, – пояснюють автори документу.

Наразі проект закону опрацьовується у профільному комітеті ВР – з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування (голова комітету – Андрій Клочко, фракція “Слуга народу”).

Як інформувала KВ, в березні 2022 року Рада національної безпеки та оборони (РНБО) ухвалила рішення призупинити будь-яку діяльність на території країни низки партій, які мають зв’язки з російською федерацією. Під заборону потрапили такі політичні партії: “Опозиційна платформа – За життя”, “Партія Шарія”, “Наші”, “Опозиційний блок”, “Ліва опозиція”, “Союз лівих сил”, “Держава”, “Прогресивна соціалістична партія України”,  “Соціалістична партія України”, “Партія “Соціалісти”, “Блок Володимира Сальдо”.

14 квітня ц.р. під час закритого пленарного засідання ВР було оголошено рішення про призупинення існування фракції “Опозиційна платформа – За життя” в парламенті.

21 квітня в Раді було створено депутатську групу “Платформа за життя та мир”. До неї увійшли більшість депутатів, які складали розпущену фракцію ОПЗЖ, а очолив нову групу Юрій Бойко.

Читайте: З України до початку війни втекли близько десяти нардепів, переважно з ОПЗЖ — Стефанчук

Фото: “Курс”

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4