Редакція Bihus.Info з’ясувала, що операцію з незаконного стеження за журналістами здійснював Департамент захисту нацдержавності СБУ (фото, відео)

Редакція Bihus.Info з'ясувала, що операцію з незаконного стеження за журналістами здійснював Департамент захисту нацдержавності СБУ (фото, відео)

Bihus.Info ідентифікували тих, хто реалізовував операцію зі встановлення прихованих камер у готельні номери, де редакція перебувала 27 грудня 2023 року. Зробити це вдалося завдяки відео з камер безпеки відпочинкового комплексу. За твердженням журналістів, за операцію відповідав Департамент захисту національної державності (ДЗНД) СБУ. Судячи з оприлюдненого відео, до встановлення техніки імовірно залучали і Департамент оперативно-технічного забезпечення СБУ.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Bihus.Info.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з матеріалами журналістів, представники СБУ під легендою замовлення корпоративу для офісних співробітників двічі у період 15-22 грудня 2023 р. прибували в комплекс, щоб детально оглянути номери, в які 27 грудня 2023 р. заселиться редакція Bihus.Info.

Групу, що оглядала заклад, очолював високий худий чоловік, який назвався “Ігорем”. Він залишив адміністрації комплексу номер телефону, який нині вже відключений. У цьому чоловікові редакція ідентифікувала Кравченка Ігоря Борисовича, співробітника СБУ. Серед телефонних тегів його постійного номеру також є чимало позначок ДЗНД і “М”, що вказує на управління у складі Департаменту захисту національної державності.

Редакція Bihus.Info з'ясувала, що операцію з незаконного стеження за журналістами здійснював Департамент захисту нацдержавності СБУ (фото, відео)

Редакція Bihus.Info з'ясувала, що операцію з незаконного стеження за журналістами здійснював Департамент захисту нацдержавності СБУ (фото, відео)

Під час попередньої розвідки Ігор Кравченко і його команда також фіксували розташування камер на території і оглядали різні в’їзди.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Потім 26 грудня під легендою власного корпоративу в комплекс прибули три десятки людей на чолі з уже згаданим Кравченком з ДЗНД. Частина з них привезла великі валізи, в яких вірогідно перебувала необхідна для встановлення техніка. Група, з великими валізами, виїхала з комплексу того ж вечора. Тож її величезні сумки неможливо пояснити потребою відвідати кількагодинний корпоратив. Ця група пересувалась на синьому автомобілі Volkswagen Caddy – такі ж використовує оперативно-технічне забезпечення СБУ.

Серед них журналісти упізнали Євгена Олександровича Коноваленка, який регулярно заходить всередину ДЗНД. У 2020 році він подавав декларацію як співробітник СБУ (нині декларація видалена з публічної частини реєстру через війну). 

Редакція Bihus.Info з'ясувала, що операцію з незаконного стеження за журналістами здійснював Департамент захисту нацдержавності СБУ (фото, відео)

Після виїзду Bihus.Info з комплексу, ввечері 28 грудня, в більшість номерів, де перебувала редакція, заїхала інша група чоловіків. Кімнати для неї бронював якийсь інший “Ігор”. Телефонний номер, з якого він дзвонив, теж виявився “одноразовим” – він також відключений і лише на 2 цифри відрізнявся від тимчасового телефону Ігоря Кравченка.

“У цій групі чоловіків, яка очевидно приїжджала забирати приховану техніку, також був щонайменше один з тих, хто раніше відвідував “корпоратив” з Ігорем Кравченком. Окрім частини кімнат, ця група теж побувала і в сауні”, – повідомляє видання.

Також зазначається, що 1 січня 2024 р. в комплекс повернулася ще одна, уже третя, група. Вона заїхала в дві кімнати над сауною. Ці кімнати для третьої групи забронював і оплатив ще 28 грудня “Ігор номер 2”. Він намагався орендувати їх на 28 грудня, але не зміг через бронь сторонніми людьми.

Таким чином, редакція вважає, що приховані камери були незаконно встановлені у сауні та щонайменше 8 кімнатах (будинки “Морква”, “Вишеньки”, “Хата 2”, “Хата3”).

Редакція Bihus.Info з'ясувала, що операцію з незаконного стеження за журналістами здійснював Департамент захисту нацдержавності СБУ (фото, відео)

Докази встановлення техніки в різних номерах журналісти зафіксували під час власного розслідування.

У письмовому коментарі Bihus.Info СБУ проігнорувала питання про те, чи отримувались ухвали суду на встановлення прихованої техніки в спальні кімнати. А також про те, як матеріали телефонного прослуховування та відео з прихованих камер у спальнях опинились на сайтах-сміттярках.

Там також зазначили, що проведений ними 17 січня 2024 р. огляд комплексу не виявив ознак встановлення прихованої техніки. Того дня СБУ приїжджала в комплекс, аби вилучити сервер, на якому містяться докази щодо тих, хто встановив приховані камери.

В СБУ також не відповіли чітко на запитання, чи існує якесь чинне кримінальне провадження щодо будь-кого із колишніх або нинішніх членів редакційного колективу. Там згадали лише про якесь КП Нацполу за статтею 307 ККУ, в якому “фігурувала одна з операторів Bihus.Info”. Однак СБУ не зазначила ані свою роль в цьому провадженні, ані дати його відкриття і закриття, ані номеру.

“Операторці Bihus.Info не повідомлялось про підозру, її не викликали на допити в жодному провадженні за статтею 307, їй також наразі не повідомляли про здійснення щодо неї НСРД, як вимагає стаття 253 КПК. Нагадаємо, деякі з опублікованих раніше телефонних розмов, за даними записаних осіб, відбулися понад рік тому. Опубліковані записи вказують, що прослуховували телефони більше, ніж однієї особи”, – зазначає редакція.

В СБУ прокоментували розслідування журналістів. Як заявили у відомстві, у полі зору видання з’явилося через справу з наркотиками.

За наявною у СБУ оперативною інформацією, серед клієнтів дилерів, через яких наркотичні речовини постачалися іншим громадянам, виявилися також, на жаль, окремі співробітники “Bihus.Info”. Зокрема, одна з операторів, яка фігурувала у кримінальному провадженні щодо незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що керівництвом СБУ також прийнято відповідні кадрові рішення щодо Департаменту захисту національної державності та оптимізовано напрями його роботи.

Звільнений 31 січня 2024 р. керівник Департаменту захисту національної державності Роман Семенченко в розмові з Bihus.Info на прямі запитання про його і ДЗНД участь у операції щодо редакції цю участь не спростовував і рекомендував звертатись за коментарями до Голови СБУ або пресцентру.

У самому комплексі операція спецслужби тривала 6 діб.

Як писала KВСлужба безпеки України (СБУ) взялася за розслідування обставин незаконного прослуховування та відеозйомки представників проєкту “Bihus.Info”. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за статтею про незаконні використання спеціальних технічних засобів отримання інформації. 

Читайте: Медіарух закликає Зеленського взяти під свій контроль розслідування злочинів проти медійників

Нагадаємо, за останні кілька днів громадськість стала свідком атак на журналіста проєкту “Наші гроші” Юрія Ніколова, на Bihus.Info, а до того – на “Детектор медіа“, “Українську правду“, NV, “Цензор“, “Бабель”, “Лігу.net”, “Еспресо”. Окрім провокацій і спроб дискредитації, відбувається стеження, прослуховування телефонних розмов та порушення права журналістів на приватне життя – і все це з метою тиску на незалежні медіа.

Читайте: Невідомі намагалися залякати та вломитися у помешкання редактора видання “Наші гроші” Юрія Ніколова

Фото: Bihus.Info

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4