Репутацію покупців ЗМІ перевірятиме Мін’юст – рішення Кабміну

Репутацію покупців ЗМІ перевірятиме Мін’юст - рішення Кабміну

Кабінет міністрів наділив Міністерство юстиції на чолі з Денисом Малюською (на фото) повноваженнями проводити перевірку ділової репутації покупця (чи потенційного покупця) засобу масової інформації (ЗМІ). Після відповідної перевірки Мін’юст передаватиме результати Раді національної безпеки і оборони України (РНБО). Процедура важлива у світлі “антиолігархічного” закону.

Про нові повноваження Міністерства юстиції KВ стало відомо з повідомлення Урядового порталу за підсумками засідання Кабінету міністрів під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 2 вересня 2022 року.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно з повідомленням, на засіданні Кабміну були внесені зміни до положення про Мін’юст, відповідно до яких міністерство отримало повноваження проводити перевірку ділової репутації покупця (потенційного покупця) ЗМІ. 

“На підставі звернення покупця (потенційного покупця) ЗМІ наше профільне відомство проводитиме перевірку ділової репутації такого набувача. Тобто, буде надаватися оцінка інформації про виявлення відповідності або невідповідності зазначеної особи вимогам закону про деолігархізацію. Надалі результати такої перевірки надсилатимуться Раді національної безпеки і оборони України та повідомлятимуться відповідному покупцю ЗМІ”, – зазначив глава Мін’юсту Денис Малюська.

Як раніше інформувала KВ, ініційований президентом Володимиром Зеленським законопроект №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” був прийнятий у другому читанні та в цілому як закон Верховною Радою 23 вересня 2021 року. 

Після прийняття пропозицій президента щодо усунення неузгодженостей в документі (3 листопада 2021 року) закон було підписано (5 листопада 2021 року).

30 червня ц.р. Володимир Зеленський увів в дію рішення РНБО про Положення про реєстр осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів). До реєстру не будуть вноситись відомості, що містять державну таємницю та службову інформацію, натомість відомості про олігархів не будуть визнаватись конфіденційними. До публічної частини реєстру на сайті РНБО доступ отримають усі охочі.

Читайте: Стало відомо, що собою являтиме Реєстр олігархів

Також варто зазначити, що в липні ц.р. український бізнесмен Рінат Ахметов повідомив про вихід його інвестиційної компанії SCM з медійного бізнесу. За його словами, рішення зумовлено набранням чинності закону “про олігархів”.

Читайте: Ахметов виходить із медійного бізнесу і передає ліцензії державі

Нагадаємо, 30 серпня ц.р. Верховна Рада (ВР) Верховна Рада (ВР) прийняла за основу законопроект №2693-д “Про медіа”, який увібрав у себе законодавчі норми стосовно регулювання медіа-ринку в Україні. На думку багатьох медійників, в редакції першого читання документ неприйнятний – адже посилює повноваження Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

Читайте: ВР прийняла за основу законопроект про медіа

Фото: Ліга.новини

КиївВлада

 
Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4