Святошинська райдержадміністрація (РДА) вперто та з можливими негативними наслідками для здоров’я громадян намагається розмістити сквер на вул. Львівська, 3, де раніше знаходився тубдиспансер. Департамент молоді та спорту Київської міськдержадміністрації (КМДА) звітує, що в повному обсязі виконав два проекти Громадського бюджету (ГБ) Києва в 2020 році, хоча автор проектів з цим не згодна. В малих проектів ГБ Києва з’явилася можливість на додаткове фінансування.
Про це йдеться в матеріалі для KV члена Громадської бюджетної комісії п`ятого скликання (ГБК-5) Юрія Тимофєєва по результатам 25 засідання ГБК-5, яке відбулось 4 листопада.
Засідання відкрив новий головуючий Андрій Дащенко, який згодом був вимушений не певний час покинути засідання, тому більшу частину двогодинного засідання модерувала секретар ГБК-5 Ірина Маржан. Всі рішення були проголосовані майже одноголосно.
Перше питання – про проекти, що не стали переможцями, але набрали мінімум голосів. По цьому питанню комісія прийняла звернення до Міської робочої групи (МРГ) та розпорядників бюджетних коштів з рекомендацією поставити проекти 1098, 825, 305, 681, 641, 947, 1459, 545, 445, 1071, 494, 777, 469, 1542, 1304, 692, 658 на фінансування за рахунок інших статей бюджету.
Було розглянуто скаргу Олександра Лозанського на те, що Святошинська РДА (голова Сергій Павловський) вперто намагається розмістити сквер на місці колишнього тубдиспансера на вул. Львівська, 3. Тобто проект ГБ, який ГБК свого часу зняла з розгляду саме з цих причин, чиновники таки протягнули.
Запрошені на засідання експерти не змогли надати чіткої відповіді на запитання, наскільки безпечна ця територія. Тому ГБК постановила звернутися за роз’ясненнями до уповноважених органів влади та до ДУ “Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ” й Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського. Остаточне рішення з цього приводу комісія буде приймати лише на підставі отриманих висновків зазначених установ.
Звернення від автора проектів 2321 та 2328 минулого року Вікторії Литвин. Департамент молоді та спорту КМДА (з серпня цього року очолює Юлія Хан) звітував, що проекти реалізовані в повному обсязі і автор з цим нібито погодилась. Сама Вікторія Литвин стверджує, що нічого не чула про свою згоду, тому ГБК прийняла відповідне рішення.
ГБК погодилась зняти з реалізації проекти 173 та 174, оскільки їх автор повідомив, що знайдено інші джерела фінансування зазначених проектів. Внаслідок якого виникла економія у списку малих проектів-переможців, тому ГБК звернулася до МРГ, розпорядників бюджетних коштів та постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку з проханням включити до списку переможців проекти 705 та 96.
Члени ГБК обговорили поведінку своєї колишньої головуючої Наталки Музики, яка на одному з засідань покинула його, та можливі наслідки її вчинків. Оскільки самої Музики на засіданні не було, ГБК не прийняла ніякого рішення.
ГБК скорегувала перелік кандидатів до робочої групи Київради з удосконалення Положення про ГБ та направила перелік на розгляд постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. До переліку увійшли Юрій Тимофєєв, Юлія Костецька, Юлія Светенко, Інна Тихонова та Тетяна Грозна.
Читайте: Конфлікти в ГБК-5 продовжуються через недбалу роботу КП “ГІОЦ”
Фото: сайт Громадського бюджету Києва