Рівень води у річці Ірпінь заборонили штучно знижувати

Рівень води у річці Ірпінь заборонили штучно знижувати

Рівень води в річці Ірпінь продовжує рости. Вже підтоплює село Демидів. Місцеві просять владу зарадити цьому, але рішення поки нема. Під час повномасштабного вторгнення рф дамбу в селі було підірвано. За два роки з моменту деокупації Київщини рівень води вдалося знизити майже на два метри. Однак, з огляду на потреби оборони регіону, подальше зниження – заборонене. 

Про це в ексклюзивному коментарі КВ розповів голова Димерської громади Володимир Підкурганний.

Рівень води у річці Ірпінь заборонили штучно знижувати

“Одразу після підтоплення влада працювала в поті чола. Нам вдалося знизити рівень води майже на 2 метри. Далі це питання оборонного напрямку, про що тут говорити?”, – розповів Підкурганний в коментарі КВ.

За його словами, з точки зору обороноздатності регіону рівень води забороняється знижувати, тож місцева влада не впливає на це рішення, яке несе оборонний характер.

“Я не буду говорити від кого саме надійшла ця заборона, але є відповідне розпорядження і ми його виконуємо”, – резюмував він.

Як раніше повідомляла КВ, на Київщині села Димер, Демидів, Козаровичі під час повномасштабного наступу росії одними із перших прийняли на себе ворожий удар. І саме підрив Козаровицької дамби на річці Ірпінь унеможливив продовження наступу окупаційних військ через ці населені пункти на Київ. 

Читайте: Нацгвардії розкрили деталі підриву дамби в Козаровичах (ВІДЕО)

На початку березня 2022 року у Київській області через зруйновану дамбу рівень води на поймі річки Ірпінь сягав максимально допустимого рівня. Під затопленням тоді опинився Демидів, де точилися активні бої з московитами.

Читайте: На Київщині річка Ірпінь вийшла з берегів, під загрозою затоплення окуповані села

Ліквідація наслідків підтоплення селища Демидів розпочалася у квітні 2022 року. Фахівці впроваджували комплекс заходів для ліквідації підтоплення. Так, на захисних дамбах у Демидів тоді встановили потужну насосну станцію, залучали до роботи і три насосні станції місцевих мешканців. Це на той час дозволило знизити рівень води в заплаві річки Ірпінь.

Читайте: В Демидові на Київщині ліквідовують наслідки підтоплення через руйнування дамби

У травні 2022 року, нині ексочільник КОДА, Кулеба зауважував, що через підрив дамби на початку повномасштабного вторгнення московитів на територію села залишалися підтопленими ще близько 50 будинків.

Читайте: Мешканці Демидова перекрили трасу на Київ через екологічну катастрофу

У Демидові ж місцеві четвертий місяць потерпали від штучної повені. Зниження рівня завдяки помпам виявилося малоефективним. Місцеві побоювалися і того, що тимчасова піщана дамба просто не стримає потік води і село знову піде під воду. У Демидові попереджали й про те, якщо обласна влада не вдіє кардинальних заходів, то готові будуть до радикальних методів – перекриття дороги.

Читайте: У Демидові назріває екологічне лихо

У серпні влада Київщини заявила, що постраждалі від підтоплення річки Ірпінь домогосподарства у Демидові отримають по 20 тисяч гривень. Для цього з обласного бюджету Димерській громаді передали 2,4 млн гривень.

Читайте: Постраждалі від підтоплення домогосподарства у Демидові отримають по 20 тис. гривень, – Кулеба

З рештою село Демидів вже більше ніж два роки мириться з наслідками затоплення через підрив дамби. Дамбу відремонтували у серпні 2022 року, однак, рівень води у селі й досі не прийшов у норму: цілодобово у селі продовжують працювати насоси. Підтоплення також спричинило дефіцит питної води: наявні в селищі криниці стали непридатними для використання. Місцеві мешканці живуть із затопленими погребами, городами та підтопленими 200 будинками, й безуспішно просять місцеву владу вплинути на ситуацію. Мешканці не жалкують про підрив, попри затоплення, адже це дозволило не допустити просування російських танків.

Читайте: Море й горе: мешканці Демидова досі страждають від підтоплення внаслідок підриву дамби на початку повномасштабного вторгнення

Фото: i.lb.ua

КиївВлада

Інна Міхно

Рекомендуємо до перегляду
Нову сільраду Бишева будуватиме компанія з оточення екс-головного дорожника Тернопільщини
Нову сільраду Бишева будуватиме компанія з оточення екс-головного дорожника Тернопільщини
09:00 У центрі села Бишів на Київщині стартує будівництво нової будівлі сільради на місці знищеної окупантами на початку повномасштабного вторгнення. Вартість робіт оцінено у…
Операція “Реквізиція”: Київрада судиться за 0,84 га в центрі міста зі впливовими бізнесменами
Операція “Реквізиція”: Київрада судиться за 0,84 га в центрі міста зі впливовими бізнесменами
09:00 Столична міськрада наразі намагається в судовому порядку “відібрати” у ТОВ “УкрЖитлоБуд” дві земельні ділянки на вул. Великій Васильківській загальною площею 0,84 га. Цю…
Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
14:06 У вирі щоденних випробувань, які несе війна, людина шукає додаткової опори, засобу відволіктися та розвантажитись. Для Олексія Свєтлакова, 49-річного оператора-навідника БпЛА з аеророзвідки…
Banner
QlU7mDx4