Ризик виникнення холери на півдні та сході України вищий, ніж в інших регіонах – лікар-інфекціоніст

Ризик виникнення холери на півдні та сході України вищий, ніж в інших регіонах - лікар-інфекціоніст

Провідний фахівець-інфекціоніст мережі клінік Адоніс Ольга Боньковська та ведучій – старший науковий співробітник Інституту зоології НАНУ, доктор біологічних наук Святослав Морозов розказали про основні ризики зараження холерою в умовах, що склалися після підриву Каховської греблі. Фахівці також надали поради щодо профілактики цього небезпечного захворювання та розібрали, чим холера відрізняється від звичайних кишкових розладів.


Про це KВ стало відомо з ефіру аналітичного центру “Клуб експертів”.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Ризик виникнення холери на півдні та сході України вищий, ніж в інших регіонах, вважає лікар-інфекціоніст Ольга Боньковська.


Коментуючи ризики виникнення спалахів холери після підриву дамби Каховської ГЕС, Боньковська відзначила небезпеку холери, зокрема, через те, що “холера починається як звичайна кишкова інфекція, і на початкових етапах неможливо розрізнити, холера це чи звичайна кишкова інфекція”.

“Я не рекомендую проводити самолікування, тому що воно допоможе, якщо це звичайна кишкова інфекція, але якщо це холера, то можливості вилікуватися в домашніх умовах від холери немає”, – сказала вона.

Експерт нагадала, що основним проявом холери є дегідратація.

“Через різке зневоднення у людини може настати шок із втратою всіх функцій організму, нирок, серця, що призводить і до летального результату”, – сказала вона.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Інфекціоніст наголосила, що під час холери “втрата рідини набуває такого масштабу, що людина просто не встигає поповнити втрату рідини водою”.

“Швидкість виведення води з організму перевищує швидкість всмоктування води під час оральної регідратації, для поповнення води необхідна медична допомога в стаціонарі”, – сказала вона.

Боньковська зазначила, що для того, щоб убезпечити себе від холери, насамперед у регіонах, які постраждали від затоплення, необхідно вживати бутильовану воду або воду, що пройшла обробку шляхом кип’ятіння або за допомогою спеціальних таблеток, мити свіжі овочі та фрукти бутильованою водою або охолодженою перевареною водою, мити або дезінфікувати звичайними санітайзерами руки, позбутися звички тримати руки в роті: прийняти за аксіому правило “Геть руки з рота!”.

Крім того, інфекціоніст рекомендує не їсти руками, “у крайньому разі тримати бутерброд або будь-яку іншу їжу в чистій серветці”, не вживати в їжу креветки чи рибу без попередньої термічної обробки, а також купатися тільки в тих водоймах, де це дозволено.

При цьому експерт наголосила на неприпустимості самолікування гострих кишкових інфекцій антибіотиками.

“Я не раджу самостійно в домашніх умовах починати лікування діареї. Все-таки краще звертатися по медичну допомогу”, – сказала вона.


Фото: кадр з відео.

КиївВлада

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4