Роль українців на ринку праці в Італії у 2024 році, – дослідження

Роль українців на ринку праці в Італії у 2024 році, - дослідження

В Італії зараз офіційно перебувають близько 250 тис. українців, а неофіційно – понад 1 мільйон. Наші мігранти переважно працюють в сільському господарстві, будівництві та сфері послуг (догляд за літніми людьми та дітьми). 

Про це КВ стало відомо з дослідження Experts Club.

“На початок 2024 року чисельність українських громадян в Італії істотно збільшилася через війну в Україні. Згідно з даними на лютий 2024 року, в Італії проживає понад 254 000 українців, які офіційно зареєстровані з тимчасовим захистом. Однак реальна чисельність українців, які перебувають у країні, може перевищувати 1 мільйон з огляду на постійні потоки біженців і мігрантів, а також тих, хто не зареєструвався офіційно.

Ці мігранти переважно зайняті в сільському господарстві, будівництві, а також у сфері послуг, пов’язаній із доглядом за літніми людьми та дітьми. Українці, наприклад, після початку війни 2022 року, становлять значну частку працівників у сфері домашнього догляду”, – йдеться в дослідженні.

На початок 2024 року в Італії проживало близько 5 млн мігрантів (майже 9% від усього населення країни). Основні національності серед мігрантів:

  • румуни – близько 1,2 млн;
  • албанці – приблизно 500 тис.;
  • марокканці – близько 450 тис.;
  • українці – близько 250 тис. офіційно, а неофіційно – понад 1 млн.

“Одним із головних викликів для Італії залишається інтеграція мігрантів в економіку. У деяких секторах спостерігається нестача кваліфікованих кадрів, тоді як інші стикаються з проблемою надлишкової робочої сили, особливо серед молоді. Найближчими роками уряд продовжить впроваджувати програми, спрямовані на підтримку інтеграції та навчання молодих фахівців, а також на скорочення бюрократичних бар’єрів для створення нових робочих місць”, – сказано в дослідженні.

Тенденціями у сфері зайнятості є:

  1. Зростання попиту на фахівців у сфері ІТ: кібербезпека, розробка програмного забезпечення та хмарні технології.
  2. Демографічна криза і старіння населення, що особливо впливає на галузі будівництва, охороні здоров’я та догляду за літніми людьми.
  3. Зростання гнучких форм зайнятості, зокрема, часткова зайнятість і тимчасові контракти.
  4. Інтеграція мігрантів, які, що помітно з зайнятості українців, відіграють важливу роль в сільському господарстві, будівництві та догляді за літніми людьми.

Зарплати в основних секторах економіки наступні:

  • ІТ і технології. Середня зарплата для програмістів і фахівців з кібербезпеки становить 30-50 тис. євро на рік. У великих компаніях для досвідчених фахівців рівень оплати може досягати 70 тис. євро;
  • виробництво та інженерія. Зарплати інженерів коливаються в межах 25-45 тис. євро на рік, залежно від регіону та досвіду;
  • туризм і готельний бізнес. Річна зарплата плюс-мінус 20 тис. євро на рік. У пікові сезони спостерігається зростання тимчасової зайнятості, особливо в туристичних регіонах;
  • охорона здоров’я: Лікарі та медичні фахівці отримують у середньому від 35-60 тис. євро на рік, залежно від спеціалізації та регіону;
  • освіта. Викладачі шкіл та університетів отримують 25-40 тис. євро на рік. В університетах зарплати професорів можуть сягати 60 тис. євро і більше.

Фото: zazoom.it

КиївВлада

Олексій Алтинов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
09:00 Днями перспектива завершення будівництва метро на Виноградар ще трішки віддалилася від мешканців цього житлового масиву, хоча їм і не звикати. КП “Київський метрополітен”…
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Banner
QlU7mDx4