Сьогодні в Україні цілком можливо стати відомим адвокатом, але на ринку юридичних послуг є відчуття дефіциту кадрів. По-перше, в останні роки спостерігається зменшення тих, кого готують для цієї професії навчальні заклади. По-друге, “старі” кадри масово “вигорають” на роботі, а молоде покоління правників в питанні працьовитості не в кращий бік відрізняється від тих адвокатів, які починали свої кар’єри в 90-х і 2000-х роках.
Як стало відомо КВ, про це, серед іншого, розповів в інтерв’ю “Юридичній газеті” голова екологічної комісії Київської облради (КОС), адвокат, партнер юридичної компанії MORIS Роман Титикало.
За словами адвоката з 20-ти річним стажем, коли він в 2003 році робив перші кроки в професії, то умовно був готовий заради досвіду працювати за воду і хліб, а також ночами. А в наші дні молоді спеціалісти більше тяжіють не до трудових подвигів і заробляння грошей і відомості, а до розміреності і душевного комфорту. При цьому, багато адвокатів йдуть з професії через “професійне вигорання”.
“Це мега проблема”, – наголошує Роман Титикало. За його словами, він знає в Україні не мало адвокатів, які вкладають усіх себе в справу, якою займаються, вірять в закон і справедливість, а воно в результаті не складається – це часто психологічної ламає адвокатів десь через 5-7 років практики.
Серед іншого, Титикало дає в цьому інтерв’ю багато порад, які можуть допомогти молодим адвокатам знайти себе в професії, уникнути вигорання, та стати в результаті відомими адвокатами. Рецепт останнього – не боятися братися за ”складні справи” і не менше 10% свого часу приділяти на боці громади суспільно значущим питанням, які не приносять заробітку.
Нагадаємо, що заслужений адвокат України Роман Титикало відомий на Київщині тим, що безкоштовно допомагає громадськості відстоювати свої права в конфліктах з державою і місцевою владою, особливо в питаннях екології та збереження зелених зон.
Читайте: Роман Титикало: “Я адвокат чистого довкілля Київщини”
Також він відомий тим, що “вивів на чисту воду” одіозного Віктора Медведчука, позбавивши його в Україні статуса адвоката.
Читайте: Зрадника Медведчука позбавлено адвокатського свідоцтва
В інтервью “Юридичній газеті” Роман Титикало розповів, що після успішного кейсу розслідування справи репресованого радянською владою Василя Стуса, віднедавно взяв на себе зобов’язання досліджувати не менше однієї справи на рік і у відношенні до інших репресованих при СРСР українських дисидентів.
Фото: скрін з інтерв’ю
КиївВладаОлексій Вєтров