Співробітники Служби безпеки України (СБУ) за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора зібрали доказову базу та повідомили про підозру російському олігарху Олегу Дерипасці та його топменеджерам в Україні, які причетні до фінансування збройної агресії рф. Вони постачали до росії оптові партії гірських порід для виплавки сталі, з якої потім виробляли балістичні ракети, зокрема типу “Іскандер”.
Про це, як передає KВ, повідомили у пресслужбі СБУ.
Як йдеться у повідомленні, Дерипаска отримав заочне повідомлення про підозру, а двох його топменеджерів затримали у різних регіонах України.
Правоохоронці вказують, що йдеться, зокрема, про директора надровидобувної компанії “Глухівський кар’єр кварцитів” та куратора цієї установи від російського олігарха: громадянина України, який у 2021 році отримав посвідку на проживання в рф.
“За матеріалами слідства, ці двоє фігурантів допомогли бізнесмену з рф привласнити виробничі потужності кар’єра у 2012 році, попри існуючу заборону на їхній продаж. З того часу і до початку повномасштабного вторгнення рф керівництво видобувної компанії постачало до росії оптові партії гірських порід для виплавки сталі”, – зазначили у Службі безпеки.
У пресслужбі наголосили, що отриману з України сировину компанії російського мільярдера продавали підприємствам військово-промислового комплексу країни-агресора для виробництва балістичних рекет, зокрема типу “Іскандер”. Також імпортовану продукцію використовували для серійного виготовлення бойових дронів та радіолокаційних систем.
Крім того, в Офісі Генерального прокурора заявили, що підозрюваний, перебуваючи на керівних посадах об’єднаної компанії “РусАл”, організував незаконне відчуження корпоративних прав дочірнього підприємства “Глухівській кар’єр кварцитів”.
“Права належали Публічному акціонерному товариству “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” і були відчужені на користь компанії, афілійованої до корпорації “РусАл”, – розповіли в Офісі Генпрокурора.
У СБУ додали, що злочинні дії директора української компанії кваліфіковано за двома статтями Кримінального кодексу України. Його спільнику – куратору – повідомлено про підозру за двома статтями. Також повідомлено про заочну підозру одному з керівників “РУСАЛу” та громадянці Кіпру, яка сприяла незаконному відчуженню підприємства.
Раніше KВ повідомила, що Вищий антикорупційний суд (ВАКС) стягнув в дохід держави 100% корпоративних акцій ПрАТ “Пентопак” та дочірнього підприємства “Атлантіс-Пак Україна”, фактичним кінцевим власником яких є російський олігарх Іван Саввіді.
Читайте: Співачці Таїсії Повалій оголосили заочну підозру за заклик захопити всю Україну
Фото: СБУ, Слово і Діло