Російський олігарх – ексвласник українського банку отримав підозру у відмиванні 100 млн гривень

Російський олігарх – ексвласник українського банку отримав підозру у відмиванні 100 млн гривень

Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) України склали повідомлення про підозру громадянину рф та Ізраїлю, відомому російському бізнесмену, колишньому власнику українського банку. Він підозрюється у легалізації близько 100 млн гривень та умисному ухиленні від сплати податків у розмірі 18 млн гривень службовими особами акціонерного товариства – банку, вчиненого організованою групою. 

Про це, як передає KВ, повідомили у пресслужбі БЕБ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За даними деяких ЗМІ, йдеться про Міхаіла Фрідмана – ексвласника Сенс Банку (колишній Альфа Банк), який був націоналізований у липні цього року. Він підозрюється у відмиванні 1,2 млн доларів та 1,93 млн євро (в еквіваленті близько 100 млн гривень).

Згідно з повідомленням, на початку червня були арештовані 738 об’єктів нерухомості (квартири, торгові центри, земельні ділянки, житлові будинки), які перебувають у власності банку.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Російський бізнесмен був власником опосередкованої частки українського банку, володів понад 30% його статутного капіталу через кіпрську офшорну компанію. 

Зазначається, що український банк, його материнський банк у рф та офшорна компанія пов’язані між собою єдиними бенефіціарними власниками, серед яких і згаданий російський бізнесмен.

“Він разом з компаньйонами-росіянами, напередодні та упродовж збройної агресії РФ проти України, здійснили фіктивні правочини та фінансові операції для легалізації активів згаданих компаній на загальну суму понад 1 млрд гривень та їх подальшого виведення з банківської системи в Україні”, – пояснили у пресслужбі БЕБ.

Також додали, що наприкінці липня банк було націоналізовано. Сам олігарх наразі знаходиться під санкціями в ЄС, США та Україні.

Досудове розслідування триває. Складається перелік усього майна бізнесмена, як на території України, так і в іноземних юрисдикціях.

Нагадаємо, у травні 2022 року співробітники БЕБ здійснили досудове розслідування кримінального провадження, за фактом легалізації майна, одержаного злочинним шляхом. Зокрема, заарештовані активи компаній російського олігарха Михайла Фрідмана в Альфа-банку на більш ніж 12,4 млрд гривень.

Раніше KВ повідомила, що АТ “Cенс Банк” почав офіційно працювати в Україні з 1 грудня 2022 року.

20 липня правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення вивести з ринку системно важливий “Sense Bank” (раніше – “Альфа Банк Україна”). Нацбанк також звернувся до уряду з пропозицією націоналізації банку, що пов’язаний з російським багатієм Михайлом Фрідманом. 

21 липня Кабінет міністрів України (КМУ) прийняв рішення про участь держави у процедурі виведення Sense Bank російського олігарха Михайла Фрідмана з ринку. Держава набуде право власності на акції банку в повному обсязі.

Читайте: Кабмін підтримав націоналізацію Sense Bank

Фото: БЕБ

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачали Нові Петрівці
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачали Нові Петрівці
09:00 У березні 2025 року бюджетні витрати Нових Петрівців — центру Петрівської сільської громади — сягнули 2,77 млн гривень. Найбільший акцент там зробили на…
Є відкритий діалог з Урядом щодо соціального орендного житла в Україні, — комерційна директорка “Інтергал-Буд” Анна Лаєвська
Є відкритий діалог з Урядом щодо соціального орендного житла в Україні, — комерційна директорка “Інтергал-Буд” Анна Лаєвська
17:48 З початком повномасштабної війни в Україні зросла потреба в житлі для внутрішньопереміщених осіб. За словами експертів, державна програма іпотечного кредитування “єОселя” вирішує цю…
“Замітання слідів”: у Київраді збираються забирати в орендарів землю, надану за “туалетною схемою”
“Замітання слідів”: у Київраді збираються забирати в орендарів землю, надану за “туалетною схемою”
09:00 Столична влада у контексті скандалів щодо махінацій з комунальною землею починає поступово “замітати сліди” – зокрема, шляхом ухвалення рішень щодо скасування сумнівних землевідводів.…
Banner
QlU7mDx4