росія завдала понад 4,1 млрд гривень збитків рибному господарству України в Азовському морі

росія завдала понад 4,1 млрд гривень збитків рибному господарству України в Азовському морі

Внаслідок незаконного вилову риби в Азовському морі російські окупанти завдали рибному господарству України збитків на понад 4,1 млрд гривень. За даними Азовського рибоохоронного патруля, лише за дев’ять місяців 2024 року втрати становлять 3,58 млрд гривень. Інформацію про незаконний вилов біоресурсів, зокрема калкана азовського, хамси, судака та креветок, вже передано до правоохоронних органів для долучення до кримінального провадження.

Про це КВ дізналася із повідомлення пресслужби Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.

“Слід зазначити, що тимчасова окупація рф басейну Азовського моря унеможливила здійснення контролю за виловом водних біоресурсів у цій водоймі з боку України. Проте Азовський рибоохоронний патруль Держрибагентства, використовуючи інформацію, викладену в мережі Інтернет про обсяги вилову риби окупантами, з урахуванням вимог законодавства, оцінив збитки, завдані рибному господарству України в Азовському морі”, – наголосили у Держрибагентстві.

За оцінками Азовського рибоохоронного патруля Держрибагентства, лише за 9 місяців 2024 року втрати становлять 3,58 млрд гривень, що вдесятеро більше, ніж у попередні роки. 

“За попередніми розрахунками, сума збитків, завданих рибному господарству України внаслідок незаконного вилову рф біоресурсів в Азовському морі становить понад 4,1 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.

З них російськими браконьєрами завдано:

  • у 2022 році – 194,4 млн грн;
  • у 2023 році – 367 млн грн;
  • за 9 місяців 2024 року – 3 584 млн грн.

Повідомляється, що до незаконного вилову потрапили такі види риб, як калкан азовський, хамса, піленгас, судак, барабуля, ставрида, тюлька, а також креветки.

Дані про порушення передані до Бердянського районного відділу поліції в Запорізькій області для долучення до кримінального провадження за незаконне зайняття рибним промислом.

“Наразі Азовський рибоохоронний патруль спільно з іншими правоохоронними органами продовжує відстежувати факти незаконного вилову риби браконьєрами рф у басейні Азовського моря”, – зазначили у Держрибагентстві.

Читайте: За рік рф захопила 2,8 тис. квадратних кілометрів української території, – аналітики

Фото: Держрибагентство

КиївВлада

Владислава Олійник

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Батальйон “Хрещатик”: ДБР продовжує розслідувати “липове” проходження служби депутатами Київради
“Батальйон “Хрещатик”: ДБР продовжує розслідувати “липове” проходження служби депутатами Київради
13:00 Пристрасті навколо, ймовірно, “липового” проходження служби низкою депутатів Київради у складі 241 бригади ТрО не просто не вщухають, але й набирають обертів. Минулоріч…
Забудова історичного центру: у Києві можуть знести будинок, де працював Чорновіл
Забудова історичного центру: у Києві можуть знести будинок, де працював Чорновіл
09:00 У столиці під питанням збереження старовинної будівлі – садиби Самсона Стрельбицького (1819 року) у пров. Музейному, у якій в 80-х роках минулого століття…
Хто і за що відповідатиме в прокуратурі Київщини
Хто і за що відповідатиме в прокуратурі Київщини
19:00 Генпрокурор Руслан Кравченко призначив з 1 липня керівником Київської обласної прокуратури Дмитра Прокудіна, що замінив на цій посаді Максима Крима, який тепер посідає…
Banner
QlU7mDx4