Росіяни грабували підприємства Чорнобилі, а в Рудому лісі надихалися радіаційних часток, – Держагентство

Росіяни грабували підприємства Чорнобилі, а в Рудому лісі надихалися радіаційних часток, - Держагентство

На поточний момент відвідування та перебування у Чорнобильській зоні залишається вкрай небезпечним у зв’язку із наслідками перебування російських збройних формувань. Є великі радіаційні ризики, вибухові загрози та логістичні перешкоди.

Про це KВ дізналася з повідомлення Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Повідомляється, що в зоні наразі є співробітники підприємств, Нацгвардії, представники Національної поліції, рятувальники ДСНС, самосели, які більше 30 днів були в окупації в Чорнобильській зоні. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Ми відвідали офіси та виробничі майданчики державних підприємств, а саме: Державне спеціалізоване підприємство “Чорнобильська АЕС”, Державне підприємство “Центральне підприємство з поводження з РАВ”, ДСП “Екоцентр”, ДСП “Північна Пуща”, Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення УЗВ, Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник, Державний науковий центр захисту культ. спадщини від техногенних катастроф. Зокрема, також були на КБ “Вектор”, “Буряківці” та на стратегічному об’єкті НАЕК “Енергоатом” –  ЦСВЯП. Практично кожне офісне приміщення у будівлях підприємств – із суттєвими пошкодженнями, розбиті та повністю розкрадені. Крали як робоче майно, так і особисті речі працівників на їх робочих місцях”,- проінформувало Держагенство.

У повідомленні також звертають увагу, що пошук і розкрадання цінностей державних підприємств вівся систематично та щоденно, і навіть у визначений час – з 10:00 до 14:00 щоденно.

“Багато викрадених основних засобів, в першу чергу, автопарки спеціалізованої техніки ДСП “ЦППРВ” та ДСП “Північна Пуща”, викрадене паливо, що ставить під загрозу забезпечення пожежної та радіаційної безпеки у зоні відчуження. Унікальної лабораторії ДСП “Екоцентр” не існує як єдиного та функціонального комплексу. Система фізичного захисту КВ “Вектор” зазнала ряд пошкоджень, повністю розбиті офісні та побутові приміщення” – йдеться у повідомленні.

Також в агентстві підтвердили розповідь про те, що росіянами був розритий Рудий ліс. 

“Фактично на одній із частин Рудого лісу були розриті масштабні укріплення для тривалого знаходження. Навкруги укріплень багато згорілої трави та кущів. Окупанти повною мірою надихалися радіоактивними частинками. Фон. Поки загальні висновки робити рано, маємо запустити систему АСКРО (якщо це буде можливо, об’їзд датчиків поки не робився), щоб спиратися на факти, але ж точкові виміри показали суттєві рівні для місцевості, у якій їх проводили”, – повідомили у Держагентстві. 


Нагадаємо, у Київській області в селах Баришівської, Калитянської та Великодимерської громад комендантську годину продовжено ще на три дні, до 10 квітня. На Гостомельщині посилена комендантська година триватиме цілий тиждень – до 14 квітня. Повідомляється, що такі обмеження необхідні для того, щоб фахівці могли деблокувати об’єкти інфраструктури та зробити їх безпечними для повернення людей.


Читайте: На Київщині за минулу добу виявлено та знешкоджено понад тисячу вибухонебезпечних предметів

Фото: КОДА

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4