З ініціативи “Асамблеї соціальної революції” за прикладом Піратської партії Німетчини розпочався експериментальний проект із формування передвиборчого списку в мережі Інтернет. Громадські активісти мають змогу взяти участь у голосуванні за кандидатів на виборах депутатів Київської міської ради.
Голосування триватиме до 23.59 неділі 20 квітня 2014 року у групі “Соціальна революція в Києві” на сайті “garazd.org” Передбачено, що представники, потрапивши до Київради, будуть голосувати за ті рішення, які попередньо схвалюватиме “Ассамблея”. Така система застосовується Піратською партією Німеччини.
“Наше завдання – продемонструвати, що в цій складний час ліві мають власну думку щодо методів подолання кризи, до якої призвело панування олігархії. Нам важливо об’єднуватись та спільними зусиллями створювати дієву політичну альтернативу чи то націоналістичної, чи то сепаратистської правиці, яка вже поділила Україну за територіальною ознакою, та погрожує їй втіленням Югославського сценарію” – відзначила активістка ініціативи Ніна Потарська.
Усі кандидати підпишуть договір публічної оферти із виборцями, що фактично дає можливість відкликати депутата, який відмовляється виконувати волю громади.
“Ми використовуємо технологію “праймеріз”, демонструючи, як електронна демократія може впроваджуватись в українську дійсність. Серед наших вимог – безпосередня участь та повна відкритість інформації, зокрема, про фінансування органів влади, тому ми дотримуємось таких принципів й відносно своєї діяльності”, – підкреслюють активісти.
Висування списку відбувається за допомогою київської міської організації партії “Соціалістична Україна”. Таке рішення “Асамблея соціальної революції” прийняла 12 квітня, розглянувши на відкритих зборах пропозиції від усіх партій, які відгукнулись на ініціативу. Відповідно до принципів Асамблеї, на висування не можуть претендувати особи з доходом, що перевищує 3 тис. Євро”.
Задати питання з приводу проекту можно у групі в соцмережі Facebook.
ГОЛОСУВАННЯ: Віддати голос можна за цим посиланням.
Натискаєте на ім’я кандидата і потім – на кнопку “Підтримати ініціативу”.
ВИСУВАННЯ: У спільноті “Соціальна революція в Києві” створено тему “Кандидати”
Натискаєте “Створити нове питання” і розміщаєте кандидатуру у запропонованому форматі: наприклад, Петров Іван Миколайович, 1987 року народження, освіта: вища педагогічна, кореспондент, газета “Робітничі вісті”, безпартійний. Активіст об’єднання “За соціальну справедливість”; волонтер домового комітету.
Процедура: “Програмне голосування”
Назва Ініціативи: “Кандидати – Петров І.М.”
За бажанням можна додати адресу профілю у соціальній мережі. Також натискаєте “Долучитись до цієї теми”.