Київщина – у пʼятірці регіонів-лідерів, привабливих для бізнесу. І завдання регіону – продовжити створення найкомфортніших умов у регіоні для підприємців.
Про це, як стало відомо KВ, зазначив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко під час форуму бізнесу “Економіка, яку не зупинити”, який відбувся у місті Біла Церква.
У заході взяли участь Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки Юлія Свириденко, представники комітетів ВРУ, Міністерства економіки України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України, органів місцевої влади, а також українського бізнесу. Всього у Форумі взяли участь понад 400 учасників.
“Окупанти зруйнували та пошкодили понад 700 суб’єктів господарювання. Незважаючи на це, від початку року загальна кількість підприємців в області зросла на 6 тисяч. 76 – переїхали до Київщини із зон бойових дій. Ми не тільки нівелюємо збитки, завдані окупацією, а й розвиваємося, відкриваємо нові бізнеси”, – повідомив начальник Київської ОВА.
Він розповів про програми підтримки бізнесу, які діють сьогодні в області. Зокрема, це “Доступні кредити 5-7-9%”, у межах яких вже пішло 400 млн грн, а загальна сума кредитного портфеля становить 15,7 млрд гривень. У рамках цієї програми спільно з Фондом розвитку підприємництва додатково відшкодовується частина відсотків бізнесам. З обласного бюджету на це виділено 15 млн гривень, з яких уже 4,2 млн грн пішло на компенсацію кредитної ставки 111 підприємств.
Завдяки урядовій програмі “Власна справа” на Київщині з початку року видали підприємцям 341 мікрогрант на суму понад 80 млн грн. Це дозволить створити майже 800 нових робочих місць.
Також важливою для регіону є переробна галузь. За програмою “Новий рівень” з початку дії програми “єРобота” 45 підприємств переробної галузі Київщини отримали гранти на суму майже 250 млн гривень.
У рамках форуму провели дві дискусійні панелі: “Перспективи швидкого відновлення економіки завдяки незламному бізнесу під час війни” та “Компанії майбутнього – інноваційний потенціал та розвиток технологій під час війни”. Учасники обмінювалися досвідом і думками та обговорювали можливості підтримки й зростання економіки країни, стабілізації економічних процесів, налагодження фінансової підтримки національної безпеки та стимулювання створення взаємовигідної співпраці в реаліях сьогодення.
“Це був чесний і відкритий діалог. Війна завдала колосальних збитків Київській області. Сьогодні ми спрямовуємо ресурси на те, щоб відбудувати регіон. Як кризовий менеджер перебуваю в постійному діалозі з підприємцями області. Бо разом працюємо на перемогу, відновлення та для людей”, – наголосив Руслан Кравченко.
Метою заходу є підтримка стійкості та розвитку незламного бізнесу в сучасних складних умовах, що сприятиме побудові партнерських відносин між владою та бізнесом.
Читайте: У КОВА розповіли, як відбувається процес відбудови “з нуля”
Фото: Руслан Кравченко