На Київщині пройшло чергове засідання групи “Прозорість та підзвітність” за участі правоохоронних органів, підрядників, представників ПРООН та технагляду на якому обговорили питання щодо відбудови обʼєктів за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Йдеться про 56 обʼєктів, де замовником виступає Київська ОВА. Це багатоквартирні будинки, дитячі садочки, школи, укриття.
Про це KВ стало відомо з повідомлення начальника Київської обласної військової адміністрації (КОВА) Руслана Кравченко.
“Пройшлися по кожному обʼєкту. На більшості з них роботи розпочали торік. Низка обʼєктів готові на понад 90%. Вже незабаром плануємо їх ввести в експлуатацію. Зокрема, будинок в м. Ірпінь на вул.Університетська, 2к, де основна частина робіт виконана і залишається встановити лише міжкімнатні двері. Також на фініші відновлення двох будинків в селі Дмитрівка. На низці – готовність не перевищує 20%. Хоча часу наздогнати графік робіт було чимало”, – написав Кравченко.
Були заслухані зауваження правоохоронців, технагляду та ПРООН, які надають технічну підтримку. Представники БЕБ, які детально аналізують проєктно-кошторисну документацію та тендери, розповіли, що на низці об’єктів підрядники в проєктах завищили ціни на будівельні матеріали.
“Суми від 2 до 12 млн. грн. Вдячний правоохоронцям за виявлені порушення. Це дозволяє нам спільно попереджати вчинення корупційних злочинів. Запевнив всіх, що на горі людей, чиє житло зруйнували російські окупанти, наживатися не дам. Акти виконаних робіт за завищеними цінами ніхто не буде підписувати. Усі договори на проведення робіт підписуємо за динамічними цінами. Це означає, що ціни на матеріали змінюються впродовж дії договору відповідно до середньоринкової. Під час підписання актів вони фінально коригуються кошторисником і на виході не можуть перевищувати середньоринкові”, – написав Кравченко.
Крім того, зазначив очільник КОДА, є проблеми з кількістю працівників на об’єктах, їх офіційним працевлаштуванням. Зауваження на низці об’єктів також були і до якості робіт. На деяких об’єктах відбувається коригування проєктно-кошторисної документації.
“Проблеми також виникли і через тимчасове призупинення фінансування робіт коштом ФЛН. Найближчими днями очікуємо на рішення Уряду щодо виділення коштів. Попередив підрядників, що як тільки виділять кошти, чути про якісь проблеми не буду. Не виконують зобов’язання – розриваємо договори. На початку року саме так і сталося з деякими підрядниками, які навіть не починали роботи на об’єктах. Тому гратися ніхто не буде. Вчасна, прозора та якісна відбудова – це обличчя кожного, хто задіяний до цього процесу. І маємо стати прикладом відновлення для інших регіонів”, – написав Кравченко.
Фото: Руслана Кравченко