Обласні стаціонарні заклади для самотніх людей похилого віку та людей з інвалідністю отримали спеціалізовані автомобілі та фізіотерапевтичне обладнання. Допомогу надало Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA).Це 11 автомобілів Fiat Ducato та 22 апарати для фізіотерапії – багатофункціональні «МІТ МТ».
Про це КВ стало відомо з допису начальника Київської обласної військової адміністрації (КОВА) Руслана Кравченка у Facebook.
Участь у церемонії передачі автівок та обладнання взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме, керівник офісу JICA в Україні Хідекі Мацунага, заступниця Міністра розвитку громад та територій України Марина Денисюк.
«Відсьогодні всі 11 спецзакладів області, серед яких дитячий будинок-інтернат, психоневрологічні інтернати, геріатричні пансіонати, Центр комплексної реабілітації та надання соціальної допомоги, а також Центр надання соціальних послуг і соціальної інтеграції, зможуть забезпечити для своїх підопічних мобільність, доступність соціальних та медичних послуг. Станом на сьогодні у цих закладах перебувають майже 2 тис. осіб, у тому числі внутрішньо переміщені особи», – сказав Руслан Кравченко.
Начальник Київської ОВА наголосив, що попри всі виклики, Київщина активно працює над створенням умов для повноцінної та ефективної реабілітації військових, які повертаються з фронту, цивільних, які постраждали від війни та людей, які потребують допомоги через проблеми зі здоров’ям.
«Вдячний Послу Японії в Україні Масаші Накаґоме та керівнику офісу JICA в Україні Хідекі Мацунага за таку унікальну підтримку. Через російську агресію, кількість людей, які потребують особливої допомоги зростає. І ми маємо зробити все необхідне, щоб якісно та ефективно їх підтримувати. Наразі Київщина – перший та єдиний в Україні регіон, який отримав 11 інклюзивних мікроавтобусів і потужне реабілітаційне обладнання», – додав Руслан Кравченко.
Допомога надана в рамках спільного проєкту Міністерства розвитку громад та територій України і JICA «Проєкт екстреного відновлення та реконструкції».
В свою чергу заступниця Міністра розвитку громад та територій України Марина Денисюк зазначила, що Україна і Японія на урядовому рівні співпрацюють у впровадженні проєктів відновлення та подолання наслідків війни. Японія на регулярній основі надає технічну та грантову підтримку для ключових секторів та задоволення базових потреб наших громадян.
Зі свого боку Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме, зазначив, що Японія і надалі буде стояти пліч-о-пліч з Україною як у питаннях надання оперативної допомоги, так і в реалізації довгострокових проєктів відновлення.
Фото: Руслан Кравченко в Facebook
КиївВладаОлексій Вєтров