САП і НАБУ оновили підозри ексголові Фонду держмайна Сенниченку та поплічникам, які легалізували злочинно здобуті 10 млрд гривень

САП і НАБУ оновили підозри ексголові Фонду держмайна Сенниченку та поплічникам, які легалізували злочинно здобуті 10 млрд гривень

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) оновило підозри учасникам злочинної організації (ЗО), яка, як твердять антикорупційні органи, діяла на чолі з колишнім головою Фонду держмайна Дмитром Сенниченком (на фото). Тих людей підозрюють у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом на суму понад 10 млрд гривень.

Про це KВ дізналася з повідомлення НАБУ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“НАБУ і САП оновили підозри усім учасникам злочинної організації на чолі з колишнім головою Фонду держмайна України. 

Вони тепер також підозрюються у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, на суму понад 10 млрд гривень”, – сказано в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно повідомлення, йдеться про людей, які на момент вчинення злочину займали такі посади:

  • голову Фонду державного майна України (керівник ЗО, організатор);

  • особу наближену до голови ФДМУ (співорганізатор);

  • радника голови ФДМУ;

  • двох в.о. директора АТ “Одеський припортовий завод” (у різні періоди);

  • в.о. керівника АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”;

  • двох власників ТОВ – переможця аукціону на АТ “Одеський припортовий завод”;

  • двох фізичних осіб – співучасників злочину.

НАБУ нагадує, що 22 березня 2023 року було викрито два епізоди діяльності злочинної організації. 

САП і НАБУ оновили підозри ексголові Фонду держмайна Сенниченку та поплічникам, які легалізували злочинно здобуті 10 млрд гривень

“Перший – щодо корупції на “Одеському припортовому заводі” (99,56% акцій належить державі). За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання “лояльних” членів наглядової ради “ОПЗ”, які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. Підозрювані – тодішні голова ФДМУ, його наближена особа, два в.о. директора АТ “ОПЗ”, два власники ТОВ – упродовж травня 2020-жовтня 2021 рр. незаконно продовжували дію додаткових угод з підконтрольним їм ТОВ про перероблювання газу в карбамід та аміак. Це було зроблено, щоб і далі платити заводу менше за перероблювання сировини. Згодом члени злочинної організації зрозуміли, що постійне безпідставне продовження дії договору між АТ “ОПЗ” та підконтрольним ТОВ може викликати запитання. Тому провели конкурсний відбір нового постачальника давальницької сировини, припускаючи перемогу в ньому саме підконтрольної їм компанії. Коли ж сталося інакше – незаконно скасували результати та підписали договір з наперед визначеним ТОВ. Слідство зібрало достатньо доказів того, що конкурс було зірвано навмисно. Підтвердження цьому – в листуванні між учасниками злочинної організації. В результаті, за період з травня 2020 року по жовтень 2021 року АТ “ОПЗ” недоотримало понад 300 млн грн”, – мовиться в релізі.

Другий епізод стосується “Об’єднаної гірничо-хімічної компанії” (100% належить державі в особі ФДМУ): “НАБУ і САП встановили, що у жовтні 2020 року організатор ЗО домігся призначення “лояльного” в.о. директора АТ “ОГХК”. Той, зі свого боку, на виконання вказівок “зверху” впродовж 2020-2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) із підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами. Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам рф та на територію тимчасово окупованого Криму. Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 118 млн грн”.

Внаслідок двох епізодів діяльності злочинної організації державі заподіяно понад 400 млн гривень збитків. Наразі НАБУ і САП встановлюють решту можливих учасників злочинної організації та досліджують інші випадки їхньої протиправної діяльності.

Нагадаємо, Дмитро Сенниченко очолював ФДМ із 19 вересня 2019 року до 17 лютого 2022-го. Фігуранта справи не затримано, він у розшуку.

Читайте: НАБУ: Викрито злочинну організацію на махінаціях з майном ФДМУ, коли ним керував Дмитро Сенниченко

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
16:00 У Вишневому не на жарт вирішили зайнятися безпекою школярів – за 291 млн гривень замовлено будівництво укриттів у міській школі №1 та ліцеї…
Banner
QlU7mDx4