СБУ викрила чиновників Міноборони та бізнесменів на розкраданні 1,5 млрд гривень при закупівлі снарядів

СБУ викрила чиновників Міноборони та бізнесменів на розкраданні 1,5 млрд гривень при закупівлі снарядів

Служба безпеки України за сприяння Міноборони  викрила чиновників оборонного відомства і менеджерів “Львівського арсеналу”, які вкрали майже 1,5 млрд гривень на придбанні 100 тис. мінометних пострілів для ЗСУ. За даними слідства, до оборудки причетні колишні та діючі високопосадовці МО України та очільники афілійованих компаній. 


Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Служби безпеки України (СБУ).


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Як повідомили в СБУ, у серпні 2022 року чиновники уклали контракт на закупівлю оптової партії артснарядів з постачальником озброєнь “Львівський арсенал”. Міноборони перевело на рахунки підприємства всю суму, передбачену підписаним документом.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що після одержання коштів менеджмент компанії перерахував частину грошей на баланс іноземної компанії, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну.


“Однак та не відправила жодного артснаряду до нашої держави, а отримані кошти вивела у тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах. Решта суми від Міноборони залишилася на рахунках української компанії в одному зі столичних банків”, – йдеться в повідомленні.

Співробітники спецслужби задокументували схему розкрадання державних коштів та встановили всіх осіб, причетних до оборудки. Викрадені кошти арештовані, вирішується питання щодо їх повернення до бюджету України.

За матеріалами СБУ 5 фігурантам провадження повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою).

Зокрема, підозру отримали: колишній та нинішній керівники Департаменту військово–технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, очільник та комерційний директор компанії “Львівський арсенал”, а також їхній спільник – представник іноземної комерційної структури.

СБУ затримала одного із фігурантів на спробі виїхати за межі України, тож наразі він перебуває під вартою. Питання щодо запобіжних заходів для інших фігурантів наразі вирішується.

За даними джерел УП в правоохоронних органах, йдеться про Олександра Лієва, який був керівником Департаменту військово–технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, нинішнього керівника цього департаменту Тоомаса Нахкура і керівника “Львівського арсеналу” Юрія Збітнєва.


Читайте: ДБР завершило розслідування у справі про закупівлю неякісної амуніції для військових


Фото: СБУ


КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4