СБУ затримала зловмисників, які хотіли вивезти викрадене з “Мотор Січ” обладнання для винищувачів МіГ-29

СБУ затримала зловмисників, які хотіли вивезти викрадене з “Мотор Січ” обладнання для винищувачів МіГ-29

Служба безпеки України (СБУ) затримала трьох чоловіків, які намагалися продати азійським замовникам запчастини до авіадвигунів для винищувачів МіГ-29. Встановлено, що обладнання було викрадено з підприємства “Мотор Січ”. Вартість партії деталей становить майже 2,5 млн гривень. “Бізнесменам” оголошено про підозру, триває розслідування для встановлення осіб, причетних до розкрадання авіапродукції з українських заводів.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Служби безпеки України (СБУ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з повідомленням, у Києві, Харкові, Одесі та Запоріжжі затримали організатора нелегального трафіку і двох його спільників.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Зловмисники намагались незаконно продати азійським замовникам партію запчастин до авіадвигунів на майже 2,5 млн гривень. За наявними даними, відповідні комплектуючі раніше були викрадені з промислового гіганта “Мотор Січ”. Для переправлення продукції зарубіжним клієнтам ділки планували вивезти її за межі України з приховуванням від митного контролю”, – йдеться в повідомленні.

У спецслужбі зауважили, що крім того чоловіки хотіли вивезти з України радіолокаційний блок для винищувачів МіГ-29, який використовується для розпізнавання літаків у режимі “свій-чужий” системою ППО.

Водночас в Одеській області затримали “на гарячому” одного із фігурантів, що хотів переправити авіапродукцію до однієї з країн Східної Азії через невизнане Придністров’я. Для цього він заховав “товар” у технологічних порожнинах власного авто.

За даними слідства, організатором “схеми” виявився комерсант з Харкова. Під час обшуків за адресами проживання фігурантів вилучено велику кількість агрегатів до авіаційної техніки українського виробництва, підготовлених до відправки за кордон.

Трьом затриманим повідомили про підозру за ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).

Триває розслідування для притягнення до відповідальності інших учасників злочинної діяльності, у тому числі причетних до розкрадання авіапродукції з українських заводів.

Нагадаємо, навесні 2023 року СБУ оголосила додаткову підозру експрезиденту АТ “Мотор Січ” за блокування передачі бойового гелікоптера для Головного управління розвідки. Зазначається, що у квітні минулого року він отримав замовлення від представників ГУР щодо оплатної передачі відомству гелікоптера типу МІ-2 для виконання бойових завдань на фронті, але Богуслаєв навмисно заблокував виконання відповідного замовлення та наказав підлеглим розібрати вертоліт на деталі. 

Як інформувала KВ, восени поточного року до суду передали обвинувальний акт щодо експрезидента  АТ “Мотор Січ” Богуслаєва та директора Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства. За даними слідства, фігуранти налагодили транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів та запчастин до них до країни-агресор

Читайте: Справу експрезидента “Мотор Січі” Богуслаєва передано до суду, активи на 12 млрд гривень арештовано, – СБУ

Фото: СБУ

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4