СБУ затримало екснардепку, що заробляла на ухилянтах

СБУ затримало екснардепку, що заробляла на ухилянтах

СБУ затримала в Києві колишню народну депутатку, яка разом зі спільниками щомісяця заробляла на ухилянтах до 100 тис. доларів. За даними ЗМІ, йдеться про Ірину Сисоєнко з фракції “Самопоміч” у ВР VIII скликання.

Про це КВ дізналася з повідомлення Служби безпеки України (СБУ).

За даними слідства, посадовиця організувала масове виготовлення та продаж фіктивних документів про отримання групи інвалідності через професійні захворювання.

Основними клієнтами зловмисників були потенційні призовники, які планували використати підробку для зняття з військового обліку та незаконного виїзду за кордон.

За наявними даними, щомісяця незаконна діяльність зловмисників на чолі з ексдепутаткою приносила прибуток у майже 100 тис. американських доларів.

Ця сума розподілялась між усіма спільниками, серед яких були двоє колег організаторки: завідувачі відділень медустанови, лікар-профпатолог та координатор протиправної діяльності медиків на Львівщині. Також до схеми були залучені декілька посадовців медико-соціальних експертних комісій західного регіону.

“Спочатку ухилянтів фіктивно оформляли на амбулаторне лікування, потім «діагностували» в них професійне захворювання, а далі призначали групу інвалідності. У результаті комплексних заходів у Києві «на гарячому» затримано організаторку схеми та її спільника з Львівщини, який передавав їй «відкат» у розмірі 32 тис. доларів США. Під час обшуків за місцями роботи і проживання фігурантів виявлено понад 40 млн гривень, меддокументи та чорнові записи з обліком клієнтів”, – сказано в релізі СБУ.

“Двоє посередників підшукували працівників вугільної промисловості, які у зв’язку зі шкідливими умовами праці мали право оформити групу інвалідності, однак, не могли цього зробити через бюрократію. Для того, щоб спростити процедуру, з них вимагали по 3-4 тисячі доларів США. За гроші фіктивне проходження медичного огляду займало лише 1-2 дні. Після цього медичні документи пацієнтів відправлялись до Києва до державної медичної установи, працівники якої за попередньо отриманими списками підтверджували наявність хвороб та сприяли встановленню інвалідності. Зібрані з пацієнтів гроші щомісячно передавали у Київ керівництву медустанови і в подальшому розподілялися між учасниками схеми”, – додають подробиць у Київській міській прокуратурі.

На підставі зібраних доказів організаторці злочинного угруповання і чотирьом його учасникам повідомлено про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 та ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції або одержання неправомірної вигоди службовою особою з використанням наданого їй службового становища);
  • ч. 3 ст. 369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави).

Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

За інформацією видання «Слово і діло», йдеться про Ірину Сисоєнко – її було обрано до парламенту VIII скликання за списком партії «Самопоміч».

2019 року Сисоєнко  балотувалася до ВР нинішнього скликання у першій десятці партії ексголови СБУ Ігоря Смешка. Нині  обіймає посаду заступниці директора із загальних питань Інституту медицини праці ім. Ю.І. Кундієва.

Читайте: Ухилянство через “кримінал”: викрито нову схему “відстрочки” від призову

Фото: СБУ, Київська міська прокуратура

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4