Сенат США 6 квітня одноголосно підтримав закон, який дозволяє президенту Джо Байдену використовувати програму ленд-лізу. Це прискорить відправку військової допомоги Україні та позбавить процес процедурних перешкод.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Politico.
Закон про ленд-ліз прискорить процес відправки Україні військової та іншої допомоги за рахунок скорочення бюрократичних процедур. Документ передбачає, що країна-отримувач виплатить вартість наданої допомоги пізніше.
Видання Politico зазначає, що такий сценарій став можливим через те, що українські військові досі успішно відбиваються від російської агресії – це дало змогу західному світу повірити у перемогу України над окупантами.
“У міру того, як війна в Україні розгортається, якнайшвидше постачання військової допомоги має вирішальне значення для здатності України захистити себе від неспровокованих нападів путіна”, — заявила сенатор-демократ Джин Шахін.
Закон ще повинна розглянути Палата представників. Поки не зрозуміло, чи відбудеться це перед тим, як обидві палати підуть на попередньо заплановану двотижневу перерву.
Також у виданні наголосили, що агресію росії проти України Сполучені Штати та ЄС розглядають як загрозу всьому ліберальному порядку: “Коли ми безглуздо вбиваємо безневинних цивільних осіб через те, ким вони є, чи то їхня релігія, раса чи національність, це геноцид, і в цьому винен путін”, — заявив у Сенаті лідер більшості Чак Шумер.
Вважається, що під час Другої світової війни саме програма ленд-лізу запроваджена США стала переломним моментом конфлікту, адже це дозволило оперативно поповнювати запаси союзників.
Нагадаємо, що Захід посилює дипломатичну підтримку України. Після висилки низки російських дипломатів, світ погоджує нові економічні санкції проти росії, зокрема проти Сбербанку та Альфа Банку.
Читайте: МЗС розповіло про успіхи України на дипломатичному фронті
Фото: 5.ua