Шахраї, що вдавали з себе військових, обдурили волонтерів на мільйони гривень

Шахраї, що вдавали з себе військових, обдурили волонтерів на мільйони гривень

Слідчі Подільського управління Нацполіції викрили двох киян на тому, що ті під виглядом військових виманювали у волонтерів допомогу для військових частин, а насправді збагачувались за рахунок наданої амуніції чи ще чогось. Шахраїв викрили випадкого: волонтери зідзвонились з однією з ВЧ, щоб перевірити чи все гаразд – а там, як виявилось, ніхто і не чув ні про яку волонтерську допомогу. 

Про це KВ дізналася з повідомлення Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За даними слідства, фігуранти, не маючи жодного відношення до ЗСУ, надсилали благодійним фондам та волонтерським організаціям від імені військових частин листи із запитом на отримання гуманітарної допомоги. Представники благодійних фондів зв’язувалися із шахраями за вказаними ними номерами телефонів та домовлялися надати необхідну допомогу. А потім фігуранти під виглядом представників військових частин, у військовій формі, з печатками нібито військових частин отримували від представників фондів тактичне знаряддя, медичне обладнання та аптечки, які реалізовували на власний розсуд. При цьому оформлювали акт прийому-передачі допомоги. І як доказ надання допомоги від фонду військовій частині шахраї навіть погоджувались зробити спільне фото.

У прокуратурі кажуть, що шахрайство викрили, коли представники одного з благодійних фондів зв’язалися з однією з військових частин щоб підтвердити факт отримання допомоги – однак військові повідомили, що жодних листів до фонду не писали і допомоги не отримували.

“На даний час встановлена причетність фігурантів до семи епізодів шахрайства на загальну суму близько 1,7 мільйона гривень. Під час обшуків у підозрюваних вилучили близько півмільйона гривень, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, підроблені документи та печатки військових частин, гуманітарну допомогу, військову форму та інші речові докази. (…) Їм повідомлено про підозру у шахрайстві, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану та у великих розмірах. Підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Санкція інкримінованої статті передбачає до восьми років позбавлення волі”, – сказано в релізі Київської міської прокуратури.

Читайте: Судитимуть киянку, яка видавала себе за волонтерку та збирала на Хрещатику гроші нібито для дітей

Фото: Київська міська прокуратура

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4