Шмигаль озвучив ключові напрямки нової ветеранської політики, Зеленський чекає результатів за лічені місяці

Шмигаль озвучив ключові напрямки нової ветеранської політики, Зеленський чекає результатів за лічені місяці

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд першочергово займається створенням інфраструктури, завдяки якій ветерани отримуватимуть якісні та дієві послуги, центрів для розвитку професійних навичок і перекваліфікації ветеранів, і що держава стимулюватиме ветеранський бізнес. Крім цього – успішна реабілітація (створення мережі сучасних реабілітаційних центрів) та доступне житло (пільговий кредит під 7% для ветеранів війни та членів їхніх сімей). За словами Шмигаля, усе це разом з вшануванням подвигу військових (увічнення пам’яті загиблих воїнів) є наскрізною державною політикою. Президент Володимир Зеленський принагідно сказав, що від урядової активності “маємо побачити й оцінити результат” щонайшвидше.

Про це KВ дізналася з офіційних повідомлень з VI Міжнародного ветеранського форуму “Україна. Захисники. Майбутнє”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Ми починаємо з нових підходів роботи ВЛК та МСЕК. Принцип “довідки ходять за військовими”, максимальна цифровізація, зокрема електронна черга, залучення якнайбільшої кількості цивільних медзакладів у цей процес. Результат — інклюзивна, комфортна та прозора система без бюрократії та корупції”, – сказав Денис Шмигаль, виступаючи на згаданому форумі на тему урядової ветеранської політики й говорячи про створення інфраструктури, завдяки якій ветерани отримають якісні та дієві послуги.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Паралельно з цим вже зараз Уряд формує інститут помічника ветерана. Це індивідуальний супровід захисників у критично важливих для них питаннях”, – сказано в урядовому релізі щодо участі Прем’єр-міністра у форумі.

За словами Шмигаля, при ОВА діятимуть спеціальні структурні підрозділи, а на місцях — сервісні офіси у справах ветеранів. Їхнє завдання — координувати виконання державних, регіональних та місцевих програм підтримки.

“Другий елемент нової ветеранської політики — це економічна активність. Вже відкрито шість Центрів ветеранського розвитку при провідних вишах країни. Їх буде ще більше. Це платформи для розвитку професійних навичок, перекваліфікації, отримання нових знань”, – цитує Урядовий портал прем’єра.

Він підкреслив, що “держава стимулюватиме створення та розвиток ветеранського бізнесу. Зокрема, в межах програми безповоротних грантів єРобота є ветеранський компонент, завдяки якому можна отримати до 1 млн грн на розвиток власного бізнесу”.

Читайте: Кабмін надаватиме безповоротні гранти ветеранам, які створюватимуть нові робочі місця для побратимів

Третій елемент нової ветеранської політики, каже Шмигаль, – це успішна реабілітація: “Ідеться про створення мережі сучасних реабілітаційних центрів по всій Україні. Вони надаватимуть комплексну допомогу: фізична реабілітація, подолання посттравматичного стресового розладу, підтримка рідних та близьких захисників”.

Доступне житло — четвертий елемент нової ветеранської політики: Нещодавно Уряд розширив іпотечну програму єОселя. Тепер пільговий кредит під 7% доступний для ветеранів війни та членів їхніх сімей”.

П’ятий елемент нової ветеранської політики – це вшанування подвигу військових: “Найбільш символічним місцем буде Національне військове меморіальне кладовище, де поховають Героїв, які віддали життя за Україну. Подвиг ветеранів буде частиною національно-патріотичного виховання молоді — в дитячих садочках, школах, вишах. Герої поряд з нами, і кожен повинен їх знати та шанувати”, — наголосив Денис Шмигаль.

Зазначимо, що Президент Володимир Зеленський, виступаючи перед Шмигалем на тому ж форумі, поставив уряду досить щільні часові рамки для реалізації нової ветеранської політики: “Попереду Покрова, День захисників і захисниць України. Саме в цей день маємо побачити й оцінити результат. Перший вагомий результат упровадження політики героїв та подолання тих проблем, про які говоритимуть, зокрема, сьогодні на форумі”.

Читайте: Уряд схвалив проєктування Національного військового меморіального кладовища в Фастівському районі Київщини

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4