Станом на 10 ранку 1 березня ситуація на Київщині залишається напруженою. Окуповані населені пункти знаходяться на межі гуманітарної катастрофи, обласна влада робить все можливе для допомоги населенню, але через окупацію та військові дії ситуація дуже ускладнюється.
Про це KV стало відомо із повідомлення голови Київської ОДА Олексія Кулеби.
“Бучанський район. Уся територія району контролюється. Відновлюється інфраструктура після авіаударів та боїв 28 лютого. Складна ситуація в Бородянці та Гостомелі. Фастівський район. Усі 9 громад під контролем. Інфраструктура ціла. Йде боротьба з ДРГ загарбника. Білоцерківський район. Перебуває під контролем Білоцерківської військової адміністрації. Цілодобово працює штаб Територіальної оборони. У Білій Церкві лунало ряд вибухів, у результаті частково пошкоджено житлові об’єкти. Інформація щодо постраждалих і загиблих уточнюється, місто відключено від теплопостачання. Вишгородський район – під контролем три територіальні громади. Ситуація напружена, але контрольована. Північ району окупований ворогом. На цій території немає світла, води, не вистачає медикаментів”, – написав він.
Кулеба додав, що окуповані населені пункти знаходяться на межі гуманітарної катастрофи, обласна влада робить все можливе для допомоги населенню, але через окупацію та військові дії ситуація дуже ускладнюються.
“У Славутичі ситуація спокійна. Бориспільський район. Усі громади під контролем. Йде боротьба з ДРГ загарбника. Броварський район. Усі територіальні громади під контролем. Розсіяна ворожа колона техніки. Інфраструктура не ушкоджена. Втрати після авіанальоту на Бровари 28 лютого – 5 поранених, 1 загиблий. Йдуть відновлювальні роботи. Обухівський район. Ситуація контрольована. Усі територіальні громади під контролем. Після авіаудару по Василькову 28 лютого ведуться відновлювальні роботи. Найбільш небезпечним напрямком залишається Житомирська траса, Буча – Ірпінь – Гостомель, а також територія біля Димеру в Вишгородському районі. З Бородянської територіальної громади надходить інформація щодо колон ворожої важкої техніки. Загарбники продовжують накопичувати велику кількість військ та техніки. Та завдавати авіаудари”, – продовжив Кулеба.
За його словами, в усіх районах Київщини йде боротьба з диверсійними групами. Розпорядженням голови Київської обласної військової адміністрації створений гуманітарний штаб.
Наразі формуються потреби громад та виробляються рішення щодо надання допомоги. Усі, хто потребують допомоги, отримують її оперативно та безперешкодно. Соціальний захист не припиняє свою роботу. Здійснюється нарахування та призначення отримувачам державних соціальних виплат.
За ранок 1 березня до лікарень області поступило 65 поранених. Серед них – цивільні та військові. Усі лікарні працюють та готові приймати поранених. Влада робить все необхідне для контролю складної ситуації в області.
Нагадаємо, як раніше писала KV, найбільш небезпечним напрямком залишається Житомирська траса, Буча-Ірпінь-Гостомель, а також територія біля Димеру в Вишгородському районі.