В Головному управління Державній службі надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Київськії області заявляють, що ситуація з пожежами в природних екосистемах набуває загрозливого характеру. Чи не кожного дня рятувальники змушені по декілька разів виїздити на ліквідацію лісових пожеж і загорянь трав’яного настилу.
Про це KВ дізналася з повідомлення пресслужби ГУ ДСНС України у Київській області.
Згідно з повідомленням, впродовж доби рятувальники Київщини залучалися до ліквідації 19 пожеж, 12 з них це пожежі в природних екосистемах та сміття.
“Шкода, що громадяни не розуміють яких матеріальних ресурсів державі обходиться один залишений у лісі недопалок або непогашене багаття. Це навіть не говорячи про те, що пожежі в лісових масивах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин”, – йдеться у повідомленні.
У ДСНС нагадали, що самовільне випалювання рослинності або її залишків суворо забороняється, адже пожежонебезпечний період в Україні тільки набирає обертів і створює передумови для збільшення кількості загорянь в екосистемах.
Служба порятунку закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!.
Зазначається, що громадянам, перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці. Також категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки.
Нагадаємо, 14 червня у Києві в Дарницькому районі по вул. Колекторній, 40А, горів трав’яний настил. Пожежу на площі 2 га понад годину гасили пожежники та комунальники.
Читайте: На столичних Осокорках сталося масштабне загорання трави
Фото: ГУ ДСНС у Київській області.