Словацькі перевізники заблокували пункт пропуску, вимагаючи скасування послаблень для українських перевізників

Словацькі перевізники заблокували пункт пропуску, вимагаючи скасування послаблень для українських перевізників

Союз автомобільних перевізників Словаччини влаштував “попереджувальну акцію”, вимагаючи від Європейського Союзу поновити дозволи для українських перевізників, що перетинають кордон ЄС. Зараз такі спеціальні дозволи скасовані з огляду на потребу України мати автомобільне сполучення з Європою заради вфйськових та економічних цілей.

Про чергове загострення на українсько-словацькому кордоні KВ дізналася з повідомлень словацьких ЗМІ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно повідомлень, Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) сьогодні з тимчасово заблокував пункт пропуску “Вишне-Нємецьке — Ужгород” зі словацького боку. 

Далекобійники перекрили дорогу до переїзду легковими автомобілями. В акції протесту також брали участь представники польських перевізників, які перекрили кордон з Україною в Польщі. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Наша мета — підтримати наших польських колег, а також усіх перевізників всередині ЄС. Ми будемо просити Єврокомісію негайно запровадити дозволи на перевезення українського транспорту, тому що європейські компанії не можуть змагатися з ними”, – сказав президент UNAS Станіслав Скала (на фото).

UNAS не погоджується з розпорядженням Єврокомісії, яка скасувала видачу дозволів на в’їзд українських перевізників до ЄС після вторгнення в Україну російських військ. 

Словацькі автоперевізники погрожують, що якщо Брюссель не врегулює ситуацію, то повністю перекриють кордон з Україною.

В Україні такі акції вважають інспірованими росією, щоб підірвати економічні сили і так підваженої великомасштабним вторгненням рф України. 

Нещодавно на виборах в Словаччині здобула перемогу політична сила, відверто проросійська.

Польські аграрії та далекобійники ще раніше обурювались скасуванням економічних перепон ЄС для українського бізнесу, що в умовах, нижчих за європейські ціни, заробляє собі на прожиття і валюту для державного бюджету України – тоді як польські колеги, не обтяжені війною, потерпають від скорочення прибутків, до яких традиційно звикли за останнє десятиріччя. При цьому, Польща – основний партнер України в ЄС, країна, яка прихистила найбільше українських біженців. Водночас, це країна, чия національна економіка чи не найбільше потерпіла від відтоку молоді й робочої сили в інші країни ЄС в пошуках більших, ніж польські, заробітні плати, тож українські заробітчани ще до великої війни стали однією з рушійних сил потерпаючої від нестачі робочих рук польської економіки останніми роками (адже українська робоча сила порівняно з польською в рази дешевша і не потребує таких соціальних гарантій як корінне населення Польщі).

Читайте: Президентка Словаччини Зузана Чапутова відвідала Бородянку та Ірпінь (фото)

Фото: TASR

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Banner
QlU7mDx4