“Слуга народу” пропонує Раді зобов’язати на майбутнє забудовників та місцеву владу подбати про бомбосховища та укриття

“Слуга народу” пропонує Раді зобов’язати на майбутнє забудовників та місцеву владу подбати про бомбосховища та укриття

Верховна Рада (ВР) попередньо схвалила (прийняла за основу) законопроект заступниці голови парламентської фракції “Слуга народу” Олени Шуляк (на фото) про обов’язковість бомбосховищ при будівництві нового житла. Пропонується розгорнути в Україні мережу захисних споруд цивільного захисту. А для цього – запровадити обов’язковий розділ цивільного захисту в містобудівній документації на регіональному та місцевому рівнях. 

Про це KВ стало відомо з підтриманого на пленарному засіданні ВР 19 червня 2022 року за основу 271 голосом народних депутатів законопроекту №7398 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій” авторства заступниці голови парламентської фракції “Слуга народа” Олени Шуляк.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Законодавча ініціатива Шуляк та співавторів проекту закону в редакції першого читання передбачає спростити процедуру передачі земельних ділянок для розміщення захисних споруд цивільного захисту. 

Пропонується встановити, що проектна документація на будівництво об’єктів, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100 фізичних осіб, обов’язково повинна передбачати розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту (тобто укриттів). Ці проектні рішення мають забезпечувати “дотримання вимог доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення”.

Ця умова буде обов’язковою – інакше буде відмова органу державного архітектурно-будівельного контролю у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта “в разі недотримання вимог щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

До всього, проект визначає вимоги щодо утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням.

Законопроєкт передбачає створення трьох нових електронних реєстрів, що міститимуть дані про адреси, будівлі та споруди, адміністративно-територіальні одиниці та тергромади.

“Це дасть змогу вирішити проблеми, пов’язані з обліком нерухомості, створить передумови для захисту права власності на об’єкти нерухомого майна та для розвитку системи оподаткування. Крім того, реєстри стануть важливим ресурсом для державної служби України з надзвичайних ситуацій”, – пояснює авторка попередньо підтриманого парламентом проекту закону.

Як інформувала KВ, Кабінет міністрів 3 травня 2022 року ухвалив рішення, яке дозволить в умовах воєнного стану оперативно розробляти державні будівельні норми (ДБН) та вносити зміни до них. 

Урядова постанова передбачає, що “на період дії воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів розроблення, затвердження, реєстрація, внесення змін до ДБН та визнання їх такими, що втратили чинність, може здійснюватися у спрощеному порядку за рішенням Мінрегіону або іншого центрального органу виконавчої влади, до повноважень якого належать питання з нормування у будівництві”.

Читайте: Кабмін на час воєнного стану спростив порядок оновлення будівельних норм

Фото: ТСН

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4