Партія “Слуга народу” та однойменна фракція у Верховній Раді (ВР) ухвалили рішення призупинити членство народного депутата Олексія Ковальова (на фото) у фракції. “Слуги народу” закликали порушити кримінальну справу, щоб розслідувати обставини перебування цього нардепа на тимчасово захопленій росіянами території України та його спілкування з окупаційними військами.
Про це KВ стало відомо з заяви партії “Слуга народа”, оприлюдненій на офіційному сайті цієї політсили.
“Політична партія “Слуга народу” та фракція партії “Слуга народу” у Верховній Раді України ухвалили спільне рішення щодо призупинення членства Олексія Ковальова у фракції та звернулися до Генерального прокурора України Ірини Венедиктової, голови Служби Безпеки України Івана Баканова із закликом порушити відповідну кримінальну справу, в рамках якої ретельно та всебічно розслідувати всі факти та обставини перебування О.Ковальова на тимчасово захопленій території та його спілкування із окупаційними військами. За висновками слідства партія та фракція ухвалять політичні рішення щодо цього депутата”, – говориться в заяві президентської партії.
Заяву підписали народні депутати – голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк та перший заступник голови парламентської фракції “Слуга народу” Андрій Мотовиловець (він також є очільником Київської обласної партійної організації “Слуга народу”).
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться
У заяві говориться, що “Олексій Ковальов, народний депутат України, обраний у виборчому окрузі 186 (Херсонська область), в даний момент перебуває на тимчасово захопленій території. Судячи з його інтерв’ю медіа – перебуває цілком добровільно. Він спілкується із російськими військовими, які не вчиняють по відношенню до нього жодних дій. Він не бере участь у національному спротиві російській агресії та окупації. Він, за його ж словами, здійснює на тимчасово захопленій території діяльність із надання гуманітарної допомоги. Крім того, він не відвідує пленарні засідання Верховної Ради України, не бере участь у голосуваннях за важливі в умовах воєнного стану законопроекти. Адекватних пояснень щодо свого поточного статусу, поведінки і заяв депутат Ковальов керівництву фракції не надав”.
Читайте: Окупанти зайшли у будівлю Херсонської міської ради, – мер
Така поведінка нардепа викликали у його колег по парламентській фракції підозру у здійсненні ним державної зради: “Адже під час повномасштабного вторгнення росії на тимчасово захоплених територіях (у тому числі в Херсонській області) окупаційні війська викрадають діючих та колишніх очільників органів місцевого самоврядування, педагогів, митців, керівників підприємств, проводять примусову мобілізацію чоловіків до окупаційних військ. З іншого боку, члени нашої партії, місцеві депутати, обрані від партії, організують мітинги проти окупації, на підтримку спротиву України, ризикуючи власним життям та свободою”.
Читайте: Російським окупантам у Херсоні “злили” список місцевих активістів, – мер
На цьому тлі, ведуть далі Шуляк і Мотовиловець від імені партії та фракції, “поведінка Ковальова є несумісною ані зі званням народного депутата України, ані тим більше – з членством у фракції “Слуга народу”. Його поведінка не лише кидає тінь на імідж партії, яка його висунула кандидатом у народні депутати, і фракції, в якій він перебуває. Вона по суті є зрадою тих партійців і депутатів всіх рівнів, які сьогодні беруть участь у національному спротиві, перебуваючи на тимчасово захоплених територіях, служать у ЗСУ та, зокрема, підрозділах тероборони, допомагають армії та переселенцям, проводять перемовини з колегами з країн-союзників щодо розширення допомоги України”.
Додамо, колектив “4 каналу”, який належить Олексію Ковальову (до обрання в Раду він був аграрним бізнесменом), сьогодні теж опублікував у Facebook заяву щодо цього народного депутата. Працівники телеканалу розкритикували поведінку нардепа, зокрема відсутність будь-якої підтримки під час війни та перебування Ковальова на захопленій російськими військами території Херсонщини.
Про те, що засновником ТОВ “ТРК Інтеррадіо” (4 канал) став нардеп Олексій Ковальов стало відомо 28 грудня 2021 року. Перед тим співвласниками каналу були Дмитро Добродомов і Андрій Мисик. В медіа-тусовці тоді запідозрили, що зміна власника “4 каналу” відбулася в інтересах Офісу президента Володимира Зеленського.
Читайте: Введена кримінальна відповідальність за колаборацію із державою-агресором
Фото: Цензор.НЕТ