Сьогодні, 25 листопада, у Києві проходять заходи до Дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів

Сьогодні, 25 листопада, у Києві проходять заходи до Дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів

У суботу, 25 листопада, Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу, та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Киян закликають долучитися о 16.00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а також до всеукраїнської акції “Запали свічку”.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Цього року заходи на вшанування пам’яті жертв Голодомору проходять під гаслом “Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У столичних закладах культури відбудеться низка заходів, присвячених роковинам Голодомору.

Зокрема, 25 листопада з 10:00 до 18:00 в Музеї книги і друкарства (вул. Лаврська, 9) у змішаному форматі відбудеться круглий стіл за темою “Геноцид, голодомор, депортації як системна складова російської політики в Україні: 1932/33 та 2022/23 роки в долі народів Північного Приазов’я”.

Також 25 листопада о 16:00 в Музеї книги і друкарства кияни та гості столиці зможуть відвідати концерт-реквієм пам’яті жертв Голодомору.

25 листопада в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки (вул. Олександра Кониського, 83-85) у залі медіа відбудеться день інформації: “90-і роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні”.

До 25 листопада у Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці (вул. Льва Толстого, 49) триватиме виставка-реквієм “Не згасне свічка пам’яті”.

27 листопада о 16:00 Музей книги і друкарства запрошує всіх охочих на відкриття виставки до 90-х роковин жертв Голодомору-геноциду “1932-1933 – 2014-2023”. Вхід вільний.

До 30 листопада в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки триватиме книжкова виставка-інсталяція “Скорботний біль і пам’ятка живим”.

Протягом місяця у Музеї окупації Києва (вул. Дениса Антіпова, 49/1) за попереднім замовленням можна відвідати історичний лекторій “Голокост та терор в окупованому Києві”.

Також кожен охочий може засвітити вогник у домівці або поставити лампадку біля меморіалу чи хреста пам’яті жертв голодоморів.

Нагадаємо, 21 листопада 2023 року у Верховній Раді  народні депутати прийняли заяву, у якій підкреслили, що Голодомор, організований владою СРСР у тридцятих роках XX століття, це було свідоме і цілеспрямоване вбивство голодом мільйонів українців, одним з інструментів геноциду Українського народу російським імперіалізмом, який і досі, у XXI столітті не змінив своєї мети – знищення України і Українського народу.

Читайте: Європарламент визнав Голодомор геноцидом українців

Фото:  відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4