Справа Медведчука: йому загрожує до 15 років в’язниці з конфіскацією майна (відео)

Справа Медведчука: йому загрожує до 15 років в'язниці з конфіскацією майна (відео)

Слідчі Служби безпеки (СБУ) та Державного бюро розслідувань завершили розслідування “першого епізоду” справи Віктора Медведчука, матеріали справи передано до суду. Санкція інкримінованих йому статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років.

Про це KВ дізналася з повідомлення СБУ. 

“Це провадження охоплює період із 2015 по 2020 роки, а підозрюваними в ньому проходять народні депутати Віктор Медведчук і Тарас Козак. Воно стосується:  незаконної передачі спецслужбам рф інформації про секретний підрозділ ЗСУ; розробки антиукраїнського проекту “Промінь” та завдання шкоди економічній безпеці України за рахунок сприяння рф у незаконному видобутку нафти та газу у Прикерченському регіоні”, – розповіли в СБУ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Ці кримінальні порушення, як зазначається, передбачені ч.2 ст. 28, ч.1 ст. 111; ч.2 ст. 28, ч.3 ст. 15, ч.1 ст. 438 Кримінального кодексу України – вчинення держзради та замах на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму. Санкція статей – покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років.

В СБУ додали, що за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора Віктору Медведчуку вручено копію обвинувального акту, який у найкоротший час буде спрямовано до відповідного суду.

Раніше KВ повідомляла, що 11 травня 2021 року генеральний прокурор Ірина Венедиктова підписала підозри у державній зраді та замаху на розкрадання національних ресурсів у Криму на той час народним депутатам від партії “ОПЗЖ” Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За даними слідства, 2015 року Медведчук вступив у попередню змову з чиновником уряду РФ заради видобутку корисних копалин на шельфі Чорного моря (морська економічна зона України, тимчасово окупована РФ). Ще один епізод кримінального провадження стосується передачі спеціальним службам РФ відомостей, що містять державну таємницю. Третій епізод незаконної діяльності – провадження підривної діяльності проти України, зокрема у контексті розробки антиукраїнського проекту “Промінь”.

8 жовтня 2021 року генпрокуратура пред’явила Медведчуку нову підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичної організації у зв’язку з причетністю до незаконного постачання вугілля з окупованої території наприкінці 2014 – на початку 2015 року. 12 жовтня 2021 року суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт у справі щодо закупівлі вугілля з РФ через окуповані території.

Віктор Медведчук був затриманий 12 квітня у рамках спецоперації СБУ. За кілька днів до початку війни він зник з-під домашнього арешту. Пізніше з’явилася інформація про те, що у Білорусь виїхала його дружина Оксана Марченко.

Читайте: ДБР проводить обшуки у родичів Віктора Медведчука та Тараса Козака на Львівщині – вже знайшли тисячі рублів та доларів


23 травня СБУ повідомила, що Віктор Медведчук дав службі покази, в яких серед іншого розповів про процес виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок” та закупку вугілля в квазіутвореннях ДНРЛНР.

Читайте: Медведчук дав покази щодо виведення з держвласності нафтопроводу і свою версію про роль Порошенка

Фото: РБК

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4