Справа на 10 мільярдів: апеляційний суд повернув столичній громаді 375 га землі на Троєщині

Справа на 10 мільярдів: апеляційний суд повернув столичній громаді 375 га землі на Троєщині

Київрада спільно з екологами виграли “другий” раунд боротьби за повернення до комунальної власності двох ділянок в районі заказника “Троєщинські луки” загальною площею 375,18 га і вартістю близько 10 млрд гривень. Сьогодні Північний апеляційний господарський суд задовольнив відповідні апеляційні скарги на програшне рішення суду першої інстанції. Адвокат і правозахисник Олександр Дядюк прогнозує, що в СТОВ “Нова Україна”, яке на дуже сумнівних підставах стало власником цієї землі в 2020 році, наймовірніше, ініціюють розгляд даної справи в касаційному суді. Втім, окремі депутати Київради вже наполягають на тому, що столична влада може зареєструвати своє право на ділянки навіть не очікуючи продовження цього конфлікту – щоб “не допустити повторення цієї афери”.

Як стало відомо KВ, сьогодні, 28 лютого 2023 року, Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційні скарги Київради і ГО “Київський еколого-культурний центр” (“КЕКЦ”) у справі щодо повернення столичній громаді 375,18 га землі в Деснянському районі (справа №910/11761/21).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідно до такого судового вердикту столична влада спільно з екологами добилася визнання протиправним та скасування рішення приватного нотаріуса Надії Каравай про державну реєстрацію за СТОВ “Нова Україна” права постійного користування на дві ділянки з кадастровими номерами 8000000000:62:212:0008 та 8000000000:62:211:0127, а також припинення права постійного користування цією землею.

Столичний адвокат і правозахисник Олександр Дядюк, який на суді представляв інтереси ГО “КЕКЦ”, на своїй сторінці в Facebook зазначив, що добитися позитивного результату вдалося навіть незважаючи на те, що міська влада подала відверто програшний позов.

“Півтора роки виснажливої боротьби, місяці переживань і праці, нервів, гори написаних звернень і пояснень. Час, витрачений мною і небайдужими киянами, справжньою громадою міста на участь у судах. Звичайно, опоненти, скоріш за все, ще подадуть касацію. Але ми всі, громадськість, не здамось. І я вірю, що ми зможемо остаточно відстояти право громади на наші землі та на нашу природу”, – написав Олександр Дядюк.

Читайте: Представники Київради не з’явились до суду захищати заповідник “Троєщинські луки” від забудови


У свою чергу депутатка Київради Ксенія Семенова (фракція “Слуга народу”) після судового засідання у своєму Facebook висловила думку, що “Київрада сама має зареєструвати за громадою цю землю, не чекаючи касації”, адже, як вважає народна обраниця, “інакше ця афера буде повторюватися”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як повідомляла KВ, СТОВ “Нова Україна” змогло зареєструвати за собой право постійного користування на вказані земельні ділянки в 2020 році. При цьому, відповідна реєстрація була здійснена без рішення Київради – завдяки приватному нотаріусу, яка внесла відповідні відомості до Держреєстру речових прав на нерухоме майно. При цьому, незадовго до такої реєстрації Київрада включила частину цієї землі до складу новоствореного заказника “Троєщинські луки”. За попередніми оцінками, вартість цієї землі складає 10 млрд гривень.

Надалі столична влада подала згаданий вище позов стосовно повернення даних ділянок. Проте, 14 червня 2022 року Господарський суд Києва відмовив Київраді в задоволенні її вимог. При цьому, ще під час розгляду справи в першій інстанції Олександр Дядюк прогнозував такий результат. Тоді, у червні 2022 року він припустив, що оформлення столичною міськрадою “слабкого” позову та поведінка її юристів під час судових засідань свідчать про те, що влада Києва, як мінімум, не надто зацікавлена у поверненні ласого шматку землі до комунальної власності, а як максимум – відверто підігрує “Новій Україні”.

Читайте: Київрада програла суд щодо повернення землі на Троєщині вартістю 10 млрд гривень

Зазначимо, влітку 2021 року, ще до початку зазначеного вище процесу повернення даних ділянок до комунальної власності, судовий спір з аналогічними вимогами ініціювала прокуратура Києва (справа №910/11335/21). Але тоді суд залишив її позову без розгляду. Однією з причин був саме позов Київради – мовляв, даний конфлікт потрібно вирішувати в рамках однієї справи. Проте, правоохоронці змогли оскаржити відмову у відкритті провадження в апеляційному та касаційному судах – для цього їм знадобився майже рік. За даними Держреєстру судових рішень, найближче засідання столичного госпсуду по даній справі заплановане на 4 квітня 2023 року.

Нагадаємо, колишні та нинішні власники та керівники СТОВ “Нова Україна” явно пов’язані з оточенням броварського забудовника “БЗБК”, а також скандально відомого бізнесмена Василя Хмельницького. 

Читайте: Прокуратура побореться за повернення столичній громаді землі на Троєщині вартістю 10 млрд гривень

Департамент земельних ресурсів КМДА з 29 червня 2021 року очолює Валентина Пелих (виконувала обов’язки керівника цієї структури з 2 квітня 2021 року). З 27 липня 2018 року по 1 квітня 2021 року, цим департаментом керував Петро Оленич, який з 2 квітня 2021 року обіймає посаду заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та курує в Києві земельні та містобудівні питання.

Фото: “КЕКЦ”.

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Нацполіція розслідує розкрадання бюджетних коштів при ремонтах “Київміськсвітлом” мереж зовнішнього освітлення
Нацполіція розслідує розкрадання бюджетних коштів при ремонтах “Київміськсвітлом” мереж зовнішнього освітлення
09:00 Головне управління Нацполіції Києва розслідує факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при проведенні капітальних ремонтів мереж вуличного освітлення на 13 вулицях в…
Безкарність в дії: столичний суд звільнив від відповідальності “за розтрати” чергового посадовця КП “Плесо”
Безкарність в дії: столичний суд звільнив від відповідальності “за розтрати” чергового посадовця КП “Плесо”
09:00 У столиці звільнено від кримінальної відповідальності чергового посадовця КП “Плесо”. Нещодавно суд закрив справу щодо службової недбалості з боку інженера технагляду Олександра Нудьги…
Махінація на 282 мільйони: фігуранти справи щодо привласнення майна “Київміськбуду” постануть перед судом
Махінація на 282 мільйони: фігуранти справи щодо привласнення майна “Київміськбуду” постануть перед судом
09:00 ДБР спільно з Офісом Генпрокурора пробують притягти до відповідальності осіб, які можуть бути причетними до заволодіння майном ПрАТ “ХК “Київміськбуд” на суму 282,5…
Banner
QlU7mDx4