Слідчі поліції Києва зібрали доказову базу вини фігурантів, які від імені громадських організацій під виглядом лікування нарко- та алкозалежності незаконно утримували 25 громадян. Серед методів “лікування”: фізична сила, психологічний вплив, а також сильнодіючі медичні препарати, які пригнічують свідомість. Фігурантам справи загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі.
Про це KВ стало відомо з повідомлення поліції Києва.
Злочинне угруповання, яке організувало мережу псевдореабілітаційних центрів у столиці та в Київській області було викрито, а його членів затримано у січні 2023 року.
“В ході досудового розслідування поліцейські з’ясували, що зловмисники пропонували послуги з лікування осіб від алкоголізму і наркоманії та прикривалися діяльністю громадських організацій. Така “реабілітація” коштувала від десяти до п’ятнадцяти тисяч гривень (на мысяць – КВ), а розміщувалися центри в орендованих приватних будинках. Втім, дозвільних документів на здійснення медичної практики фігуранти не мали. Вони підшукували клієнтів через оголошення в Інтернеті, але насправді не надавали їм ніякого лікування та насильно утримували потерпілих проти їх волі”, – сказано в поліцейському рілізі.
Поліцейські встановили, що фігуранти застосовували до потерпілих фізичну силу, психологічний вплив, а також сильнодіючі медичні препарати, які пригнічують свідомість. Таким чином від дій зловмисників постраждало 25 осіб.
“Там у людей відбирали мобільні телефони та всі особисті речі, обмежували будь-які їхні контакти з рідними та забороняли покидати приміщення. Самі ж приміщення були облаштовані решітками, а з вікон зняті віконні ручки, щоб унеможливити будь-які спроби втечі”, – додають столичні прокурори.
Учасникам організованої злочинної групи було повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу України – незаконне позбавлення волі, вчинене організованою групою або такі, що спричинили тяжкі наслідки.
За інформацією Київської міської прокуратури, після проведення слідчих дій 23 особи звернулися до правоохоронців з заявами про їх незаконне позбавлення волі та утримання проти волі протягом тривалого часу (а загалом у закладах перебувало близько п’ятдесяти осіб).
Наразі правоохоронці завершили досудове розслідування та скерували матеріали до суду для розгляду справи по суті. Фігурантам загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі.
Фото: поліція Києва