Міжнародна робоча група (МРГ) з питання санкції проти росії, яку в Офісі президента (ОП) також називають “групою Єрмака-Макфола”, представила Дорожню карту індивідуальних санкцій. Документ окреслює завдання таких санкцій, принципи їх застосування, детально визначає всі категорії осіб, щодо яких мають бути запроваджені персональні санкції. Також прописані випадки, за яких підсанкційні особи можуть уникнути санкцій.
Про це KВ стало відомо зі згаданого документу МРГ – “Дорожня карта індивідуальних санкцій: Рекомендації щодо санкцій проти Російської Федерації”.
Група пропонує накласти санкції на тих осіб, щодо яких це можна зробити “найшвидше та найефективніше”. Передбачається обирати категорії осіб, персональні санкції демократичного світу проти яких стануть найболючішими.
Запропоновані такі категорії у порядку пріоритетності такі: олігархи, найвищі урядовці, ключовий менеджмент компаній, включно з іноземцями, російські пропагандисти, керівництво політичних партій, члени сімей та довірені особи всіх цих людей. У додатку до документа детально пояснюється, хто належить до відповідної категорії.
Також запропоновано розглянути запровадження індивідуальних санкцій щодо всіх російських спортсменів.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться
Кількість потенційних кандидатів на потрапляння під санкції становить не менше 12 тис. фізичних і 3 тис. юридичних осіб.
“Негайний пріоритет надається 100 найбагатшим людям із російського списку Forbes”, – повідомили в ОП Володимира Зеленського (керівник ОП – Андрій Єрмак, на фото).
Ключовими санкційними механізмами мають стати: заморожування активів, заборона на в’їзд до країн санкційної коаліції, припинення повноважень у західних компаніях.
“Важливим є залучення максимальної кількості країн до санкційної коаліції: якщо особа потрапила під санкції в одній юрисдикції, це має відбутися і в усіх інших юрисдикціях. При цьому наголошується на ролі українського уряду в ухваленні будь-яких рішень щодо запровадження обмежень”, – наголосили в ОП.
При цьому, оприлюднені МРГ рекомендації допускають, що після оприлюднення санкційних списків особи, що до них включені, матимуть змогу “публічно і підтверджено” оголосити про свою незгоду з політикою Кремля, пристати на співпрацю з Україною та міжнародною антипутінською коаліцією, поділитися своїми статками з Фондом відродження України. У цьому разі таку особу можуть вивести з-під санкційного удару.
Читайте: Рада пропонує РНБО накласти санкції на російського патріарха
Фото: “Главком”