Столична влада планує облаштувати в Києві “міжшкільні” укриття для дітей і батьків

Столична влада планує облаштувати в Києві “міжшкільні” укриття для дітей і батьків

Київрада доручила Департаменту освіти і науки КМДА обстежити і привести до ладу підземні та наземні укриття, що розташовані між комунальними дитячими садками і школами – на додачу до укриттів, які розташовані безпосередньо на території навчальних закладів та облаштування яких було доручено раніше. Крім того, чиновники повинні вивчити можливості перебування в цих будівлях та спорудах батьків, провести інструктаж учасників освітнього процесу щодо дій у разі оголошення повітряної тривоги тощо.


Як стало відомо KВ, учора Київрада внесла зміни у своє рішення “Про вжиття заходів щодо створення умов для укриття здобувачів освіти та педагогічних колективів в умовах дії особливих правових режимів” №4746/4787 від 23 червня 2022 року. 


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Під час пленарного засідання столичної міськради за погодження відповідного проєкту рішення № 08/231-1015/ПР від 18 серпня 2022 року проголосували 86 депутатів. Суб’єктами подачі вказаного виступили депутати Київради Ганна Свириденко (фракція “ВО “Батьківщина”), Михайло Присяжнюк (фракція “Слуга народу”) і Сергій Артеменко (фракція “Європейська солідарність”). При цьому, проєкт рішення було затверджено з врахуванням низки правок секретаря Київради Володимира Бондаренка.


Згідно з прийнятим рішенням, столична міськрада доручила Департаменту освіти і науки Київської міськдержадміністрації (КМДА) обстежити і взяти на облік підземні та наземні будівлі та споруди, які розташовані між закладами дошкільної та загальної середньої освіти комунальної власності Києва – на додачу до укриттів на території шкіл та дитячих садків, облік яких було доручено при затвердженні згаданого рішення у червні 2022 року. Після проведення цих заходів чиновники вказаного департаменту повинні “вжити організаційно-правові заходи з облаштування нових укриттів”. 


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також, відповідно до внесених змін, Департамент освіти і науки КМДА повинен вжити заходів щодо можливості перебування в “міжшкільних” укриттях батьків та інших осіб, які супроводжують дітей. Крім того, чиновникам було доручено провести інструктаж учасників освітнього процесу в комунальних закладах освіти щодо дій у разі оголошення повітряної тривоги, щодо надання домедичної допомоги тощо.

У проєкті рішення також повідомляється, що процес перевірки об’єктів укриття шкіл та садочків, початок якого було затверджено вищезгаданим рішенням №4746/4787 від 23 червня 2022 року, наразі триває (інформація станом на середину серпня поточного року. – KВ). Під час такої перевірки столична влада вирішила звернути увагу і на будівлі та споруди, що розташовані біля навчальних закладів, завдяки яким можливе поповнення фонду захисних споруд цивільного захисту Києва.


Зазначимо, усі ці роботи, ймовірно, буде відкладено на деякий час, адже вони не “пробюджетовані”. Справа в тому, що, згідно з внесеними змінами, Департамент освіти і науки КМДА має підготувати проєкт рішення про внесення змін до міської комплексної цільової програми “Освіта Києва. 2019-2023 роки” задля “забезпечення виконання заходів, передбачених цим рішенням”.


Як повідомляла KВ, рішення Київради “Про вжиття заходів щодо створення умов для укриття здобувачів освіти та педагогічних колективів в умовах дії особливих правових режимів” одразу після затвердження було розкритиковано окремими столичними депутатами та експертами з архітектури. Зокрема, вони звертали увагу на те, що в існуючих підвальних приміщеннях, в яких столична влада планує облаштовувати укриття для дітей, здебільшого неможливо створити додаткові входи/виходи, що дуже важливо. Крім того, діючі Державні будівельні норми зовсім не розраховані на захист населення від бомбардувань, тому спершу вони потрібно працювати над їхнім редагуванням, а вже потім – приймати якісь рішення “на місцях”.


Читайте: Фіктивна безпека: як у Києві будуть готувати укриття в освітніх закладах до початку навчального року


Нагадаємо, Департамент освіти та науки КМДА (до березня 2018 року – Департамент освіти та науки, молоді та спорту КМДА) з 29 квітня 2014 року очолює Олена Фіданян. Роботу цього департаменту контролює заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Фото: “ТСН”

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4