Столична влада зробила перший крок до облаштування Національного військового меморіального кладовища в урочищі “Лиса гора”. Київрада доручила Департаменту містобудування та архітектури КМДА замовити розробку детального плану цієї території (ДПТ) орієнтовною площею 140 га, що обійдеться міському бюджету приблизно в 5 млн гривень. Таким чином, судячи з усього, депутати і чиновники вирішили заплющити очі на позицію значної частини громадськості, яка виступає за те, щоб дане урочище, якє є регіональним ландшафтним парком, залишилося недоторканим, і щоб для організації меморіалу було знайдено інше місце.
Як стало відомо KВ, під час пленарного засідання Київради 27 жовтня 2022 року депутати погодили проєкт рішення “Про розроблення проєкту ДПТ для розташування Національного військового меморіального кладовища на території урочища “Лиса гора” Голосіївського району Києва” (№08/231-1375/ПР від 3 жовтня 2022 року).
У сесійній залі столичної міськради цей документ підтримали 62 народних обранця. Суб’єктами подачі проєкту рішення виступили заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) з питань здійснення самоврядних повноважень Петро Оленич і Департамент містобудування та архітектури КМДА.
Відповідно до прийнятого рішення Київрада доручила вищевказаному департаменту замовити розробку цього ДПТ. Затвердженим проєктом передбачено, що визначення суб’єкта, який буде готувати цей детальний план, повинно відбуватися через закупівлю відповідних послуг (їхня орієнтовна вартість – 5 млн гривень). У документі вказано, що розробка цього ДПТ дозволить визначити планувальну організацію та розвиток території орієнтовною площею 140 га, на якій буде розміщено Національне військове меморіальне кладовище. Це, у свою чергу, надасть змогу уповноваженим органам державної влади вжити заходи щодо облаштування цього меморіального об’єкта.
“Через повномасштабне вторгнення держави-агресора на територію України 24 лютого 2022 року питання гідного вшанування та проведення почесних поховань загиблих захисників нашої країни на Національному військовому меморіальному кладовищі у столиці України є беззаперечним, нагальним та актуальним”, – вказано в пояснювальній записці до проєкту рішення Київради.
Зазначимо, що проєкт ДПТ, перед його затвердженням столичною міськрадою, повинен пройти низку погоджень, у тому числі – обговорення на громадських слуханнях.
Як повідомляла KВ, проти ініціативи щодо облаштування Національного військового меморіального кладовища на Лисій горі виступають громадські активісти і науковці. Зокрема, вони вказують на те, що Лиса гора є регіональним ландшафтним парком, у якому зустрічається понад 30 рідкісних червонокнижних видів рослин та тварин, тому цю територію треба захищати від будь-яких будівництв. Також, на думку фахівців, навантаження на рельєф парку призведе до зсувів ґрунтів, що може стати причиною руйнації будівель майбутнього меморіалу. У звязку з цими та іншими “нюансами” в середині жовтня поточного року науковці звернулися до органів державної влади з проханням знайти для реалізації цієї ідеї інше місце.
Читайте: Військове кладовище на Лисій горі: захисники природи протестують проти ідеї Кабміну та КМДА
Нагадаємо, посаду директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА з 1 листопада 2016 року обіймає Олександр Свистунов. Діяльність цього департаменту з 2 квітня 2021 року контролює згаданий вище заступник голови КМДА Петро Оленич.
Фото: вільні джерела.