Шевченківський районний суд міста Києва наклав арешт на будинок-пам’ятку архітектури на Рейтарській, 37 із забороною проведення будь-яких робіт на території майнового комплексу.
Про це, як передає KВ, повідомила депутатка Київської міської ради Євгенія Кулеба.
“Громада, яка зараз чергує на Рейтарській 37, може трішки відпочити — не думаю, що екскаватор почне працювати — Шевченківський районний суд міста Києва наклав арешт на майновий комплекс із забороною проведення будь-яких робіт”, – йдеться у повідомленні Євгенії Кулеби.
За словами депутатки Київради, згідно з рішенням суду на ділянці забороняється проведення будь-яких робіт. Рішення вже набрало чинності.
“Вважаю, що саме робота екскаватора, поки був відкритий невирішений конфлікт — помилка забудовника. Так негарно ставитися до людей і міста”, – додала Євгенія Кулеба.
Нагадаємо, в травні у центрі столиці, на Рейтарській, 37 будівельна компанія “Нест” зносить 130-річний флігель під виглядом реставрації. За даними активістів, дії забудовника незаконні і є навіть кримінальне провадження.
18 липня на вулиці Рейтарській, 37 знову почали розбирати історичний пам’ятку – будинок Київського повітового земства 1913 року. Роботи проводилися незважаючи на відкрите кримінальне провадження.
У вересні на вулиці Рейтарській, 37 вкотре почали розбирати історичну пам’ятку – будинок Київського повітового земства 1913 року. Роботи відновили попри призупинену картку на порушення благоустрою.
26 вересня на вулиці Рейтарській, 37 попри застереження ЮНЕСКО вкотре почали розбирати історичну пам’ятку – будинок Київського повітового земства 1913 року. Раніше Консультативна рада Департаменту охорони культурної спадщини схвалила проект реставрації будинку зі зносом дворової частини, однак, для цього забудовнику потрібно було отримати погодження ЮНЕСКО. Проте цього не було зроблено.
26 вересня Міністерство культури та інформаційної політики вимагало припинити знесення історичної пам’ятки – будинок Київського повітового земства 1913 року. В Мінкульті зазначили, що для проведення вказаних робіт, забудовнику потрібно було отримати погодження ЮНЕСКО, проте, цього не було зроблено.
Раніше KВ повідомила, що 28 вересня Міністерство культури та інформаційної політики України підписав наказ, що підтверджує статус пам’ятки місцевого значення для всієї будівлі Київського повітового земства за адресою м. Київ, вул. Рейтарська вул. 37-А, А’.
Читайте: Мінкульт підтвердив статус пам’ятки місцевого значення всієї будівлі по вулиці Рейтарська у Києві
Фото: з відкритих джерел