Суд остаточно відмовив прокуратурі в арешті ділянки на Оболоні, на якій знаходиться кесон

Суд остаточно відмовив прокуратурі в арешті ділянки на Оболоні, на якій знаходиться кесон

Київський апеляційний суд не задовольнив скаргу прокурора Оболонської прокуратури стосовно арешту ділянки на Оболоні, де розташовано кесон. Причина рішення апеляційного суду – відсутність підстав для арешту. Крім того, прокурор невчасно подав апеляційну скаргу.

Про це KВ стало відомо з допису на Facebook-сторінці “Кесон на Оболоні” та відповідної ухвали Київського апеляційного суду від 27 березня.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

2 лютого ц.р. слідчий суддя Оболонського районного суду Києва відмовив у клопотанні прокурора Гори А.В. про накладення арешту на на земельну ділянку (кадастровий номер 8000000000:78:215:0023) та будівлю літ. “Г”, розташовану на цій земельній ділянці  за адресою Оболонська Набережна, 18. Ухвалу Оболонського райсуду можна прочитати наприкінці новини – в фотогалереї.

27 березня Київський апеляційний суд не задовольнив апеляційну скаргу прокурора Оболонської прокуратури, тому що: “… прокурором не доведені правові підстави для арешту майна, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні та для забезпечення даного кримінального провадження, матеріали справи не містять інформації щодо повідомлення будь-якій особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення в даному кримінальному провадженні. Не доведено значення вказаного майна для встановлення обставин у вказаному кримінальному провадженні і можливість використання його як доказу у кримінальному провадженні, який може бути зіпсований, знищений, перетворений, пошкоджений чи прихований”.

Крім того, за даними апеляційної інстанції, прокурор пропустив термін апеляційного оскарження.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що, за словами прокурора, метою клопотання про накладення арешту на земельну ділянку та споруду було перешкоджання ТОВ “Гювексхаус” оформити землю. Але ст. 197-1 Кримінального кодексу України (самовільне захоплення земельної ділянки), за якою проводилося досудове розслідування, в даному випадку є неприйнятною, бо об’єкт (кесон) було побудовано в 1936-1938 рр, а з 1990-х років неодноразово змінював власника.

Ст. 197-1 включено до ККУ в 2007 році (закон №578-V), тому не може бути застосовано до подій, які відбувалися раніше, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи (ст. 58 Конституції України).

Нагадаємо, ініціаторами кримінального провадження є київська нардепка-мажоритарниця Мар’яна Безугла (217 округ, Оболонь) і депутат Київради від Оболоні Владислав Трубіцин. Обидва обрані від “Слуги народу” та є членами відповідних фракцій.

Фото: The Village Ukraine

КиївВлада

Автор:
Олексій Алтинов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4