Центральний апеляційний господарський суд задовольнив скаргу державного “ПриватБанку” щодо скасування судової заборони на повернення 245 АЗС від компаній, пов’язаних із колишніми власниками державного банку.
Про це KВ стало відомо з матеріалу інформаційного видання “Інтерфакс-Україна”.
Як пише видання, Центральний апеляційний господарський суд задовольнив скаргу державного ПриватБанку щодо скасування судової заборони на повернення 245 АЗС від компаній, пов’язаних із колишніми власниками держбанку.
“Весь цей час суди забороняли державному банку отримати контроль над своїм майном. Сторонні особи продовжували користуватися АЗС й отримувати прибуток. За цей час банк недоотримав понад 10 млрд гривень лізингових платежів і не міг продати АЗС”, – йдеться в пресрелізі банку.
Зазначається, що судове рішення знімає всі заборони і відновлює право ПриватБанку розпоряджатися власним майном.
“У держбанку нагадали, що Приват іще у 2016 році перед націоналізацією перевів собі на баланс 248 АЗС шляхом звернення стягнення на предмети іпотеки на виконання вимог регулятора – Нацбанку. Уточнюється, що ПриватБанк зобов’язувався поліпшити якість кредитного портфеля”, – додає видання.
Як повідомили в держбанку, погашення лізингових платежів відбувалося за типовою для групи Ігоря Коломойського схемою.
“…у перші роки сплачували тільки відсотки, згодом додавали основну суму. Водночас оцінка під час передання АЗС на баланс банку була суттєво завищеною. Зрештою, з 2018 року боржники скоротили лізингові платежі, а згодом припинили їх зовсім”, – пояснили у фінустанові.
“У 2019-2020 роках Приват розпочав процес розірвання цих договорів і повернення АЗС під свій контроль у зв’язку з невиконанням умов отримувачами фінлізингу. У такий спосіб банк майже три роки не мав у розпорядженні 245 АЗС, які раніше були поставлені на його баланс”, – підсумовує видання.
Нагадаємо, 2 вересня 2023 року за матеріалами Служби безпеки України (СБУ) та Бюро економічної безпеки (БЕБ) Ігор Коломойський отримав підозру за двома статтями Кримінального кодексу України. СБУ та БЕБ інкримінують олігарху виведення за кордон через підконтрольні банківські установи 570 млн гривень.
7 вересня 2023 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило про підозру колишньому кінцевому бенефіціарному власнику “ПриватБанку” та ще п’ятьом експрацівникам установи у справі про заволодіння понад 9,2 млрд гривень коштів банку.
Згодом олігарх отримав ще одну підозру від СБУ та БЕБ. У ній йдеться про заволодіння 5,8 млрд гривень у період з 2013 по 2014 роки.
Коломойського тримають під вартою в ізоляторі СБУ. Він може вийти на волю під заставу. Її розмір – 3,89 мільярдів гривень.
Читайте: Суд залишив Коломойського під вартою до 2 листопада
Фото: відкриті джерела