Господарський суд Києва відхилив клопотання монастиря Києво-Печерської лаври про призначення будівельно-технічної експертизи для перевірки висновків Міністерства культури щодо порушень умов договору про користування будівлями і спорудами.
Про це, як стало відомо KВ, повідомив адвокат Микита Чекман після підготовчого судового засідання за позовом Києво-Печерської лаври до однойменного Національного заповідника про визнання недійсним розірвання договору.
Адвокат зазначив, що монастир подав клопотання залучити спеціалістів у галузі містобудування, щоб визначити, чи дійсно монастир порушив містобудівні норми та утримував будівлі в неналежному стані.
“Проведення будівельно-технічної експертизи мало б відповісти на ці питання, без відповіді на які суд не може повно та всебічно розглянути справу. Однак суд не вбачає необхідності у її проведенні”, – йдеться у повідомленні.
Крім того, суд відхилив прохання захисту монастиря про розгляд справи не одним суддею, а судовою колегією, та про залучення до справи Міністерства культури.
Розгляд справи по суті призначено на 19 липня.
Нагадаємо, 14 червня відбулося засідання Господарського суду Києва за позовом Монастиря “Києво-Печерська лавра” проти Заповідника у справі про визнання недійсним одностороннього розірвання договору. Суд задовольнив клопотання і зобов’язав Заповідник надати докази порушень УПЦ у Лаврі, через які було розірвано безстроковий договір оренди Нижньої лаври.
Читайте: У Києво-Печерській лаврі представники заповідника опломбували деякі будівлі монастиря (відео)
Як інформувала KВ, комісія з приймання-передачі держмайна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” завершила свою роботу 5 червня. Проте в УПЦ не захотіли у триденний термін передати ключі від усіх 79 об’єктів у Нижній лаврі та залишити монастир, посилаючись на свої судові позиви проти Національного заповідника.
6 червня Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” направив до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря) УПЦ вимогу про невідкладне звільнення всіх культових будівель державної власності.
Фото: відкриті джерела