Суд заборонив парламентську партію “ОПЗЖ”

Суд заборонив парламентську партію “ОПЗЖ”

Восьмий апеляційний адміністративний суд (ВААС) заборонив політичну партію “Опозиційна платформа – За життя” (“ОПЗЖ”). Майно партії та всіх її осередків, згідно з рішенням суду, передається державі. Це вже одинадцята партія, заборонена в судовому порядку. Рішення ВААС може бути оскаржене у Верховному Суді. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення “Руху “Чесно” із залу суду 20 червня 2022 року. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Розгляд справи по ОПЗЖ сукупно тривав 5-6 годин — найдовше з-поміж усіх інших справ по забороні партій. Перша частина засідання почалася ще у минулий четвер, але тоді розглянути справу та прийняти рішення не встигли та оголосили перерву до понеділка. Також, це перша партія, яка захищається й бере участь у розгляді справи. За інформацією представниці Мін’юсту, представник від ОПЗЖ брав участь у засіданні через відеоконференцію.

Через те, що суд не допустив журналістів на до зали засідань, аргументи сторін процесу не відомі й стануть доступними лише після оприлюднення повного рішення суду. Формально всі засідання по забороні партій є відкритим, втім на більшість з них журналістів не допускають без пояснення причин або ж посилаються на карантинні обмеження”, – йдеться у повідомленні “Руху “Чесно”, який також докладно нагадує історію виникнення і розвитку цієї проросійської політичної сили, яка в нинішньому вигляді постала на уламках впливової за часів президентства Віктора Януковича Партії регіонів. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Таким чином, станом на 20 червня 2022 року ВААС заборонив через проросійську діяльність, що становить загрозу Україні, 11 партій: “Опозиційний блок”, “Соціалісти”, “Справедливість та розвиток”, “Наші”, “Держава”, “Блок Володимира Сальдо”, “Соціалістична партія України”, “Партія Шарія”, “Ліва опозиція”, “Союз лівих сил”, “ОПЗЖ”.

Майно партій та її осередків, згідно з рішеннями суду, передається державі. Але може бути оскаржене у Верховному Суді.

Прийнятий Верховною Радою (ВР) 5 травня ц.р. закон №2243-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій” набув чинності 18 травня 2022 року.

Тим часом Кабінет міністрів підтримав, але поки не вніс в Раду розроблений Міністерством розвитку громад і територій (міністр – Олексій Чернишов) законопроект про дострокове припинення повноважень депутатів місцевих рад, обраних від заборонених в Україні партій.

Згідно урядової законодавчої ініціативи, однією з підстав дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради вважатиметься набрання законної сили рішенням суду про заборону діяльності політичної партії, від якої він висувався та був обраний (а також його входження до депутатської фракції місцевої організації такої політичної партії). У таких випадках заміщення депутата не буде, а відповідний депутатський мандат залишиться вакантним.

Нагадаємо, у Київраду в 2020 році висувались і були обрані депутати від семи політичних партій, у тому числі від “ОПЗЖ” (7,81% голосів виборців, 12 депутатів у фракції). Частина колишньої фракції “ОПЗЖ” в Київраді переоформилась у депутатську групу “Платформа за життя та мир”.

Рада національної безпеки та оборони України (РНБО) ухвалила рішення призупинити до рішення суду будь-яку діяльність на території країни низки партій, які мають зв’язки з російською федерацією, у т.ч. “ОПЗЖ”, ще в березні. 14 квітня ц.р. під час закритого пленарного засідання ВР було оголошено рішення про призупинення існування фракції “ОПЗЖ”. Після цього було створено депутатську групу “Платформа за життя та мир” на чолі з Юрієм Бойко – одним зі співголів політради забороненої партії, яка неформально складалася з представників “газовиків” на чолі з Бойко та Сергієм Льовочкіним, з одного боку, та відверто проросійських персонажів під орудою звинуваченого у зраді й затриманого українськими правоохоронцями Віктора Медведчука та Вадима Рабіновича, з іншого.

Читайте: З України до початку війни втекли близько десяти нардепів, переважно з ОПЗЖ — Стефанчук

Фото: BBC News Україна

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4