Північний апеляційний господарський суд Києва закрив провадження у справі щодо визнання незаконним наказу про реорганізацію державного підприємства (ДП) “Національний центр Олександра Довженка” (“Довженко-Центр”).
Про це, як стало відомо КВ, розповіли на сайті “Довженко-Центру”.
“Повного тексту рішення ще немає, але одне з обґрунтувань — непідсудність справи господарському суду”, — йдеться у повідомленні.
У Довженко-Центрі також зазначили, що таке рішення суду не означає, що наказ про реорганізацію був законним.
Читайте: Господарський суд визнав незаконною реорганізацію ДП “Довженко-Центр”
Нагадаємо, 17 серпня 2022 року стало відомо, що Державне агентство України з питань кіно (Держкіно) видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру, що де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно.
19 серпня 2022 року стало відомо, що ситуація з Національним центром Олександра Довженка (Довженко-центр), а саме наказ про його реорганізацію сколихнула громадськість. На сайті Кабінету Міністрів 17 серпня розмістили петицію про скасування реорганізації Довженко-центру. 18 серпня сайті електронних петицій Президента України також з’явилась петиція з закликом зберегти Довженко-Центр,та його кіноархів. Автори петицій впевнені, що наказ про реорганізацію Довженко-Центру, який видало Державне агентство України з питань кіно, фактично означає ліквідацію національного кіноархіву.
22 серпня 2022 року громадська рада при Держкіно вимагала відкликати рішення про реорганізацію Довженко-Центру. У раді вважали це рішення сумнівним і непрозорим.
14 вересня 2022 року КВ повідомила, що електронна петиція на сайті Кабміну щодо скасування реорганізації “Довженко-Центру” набрала понад 25 тисяч підписів. А 12 жовтня 2022 року Кабінет міністрів Дениса Шмигаля відповів відмовою на петицію щодо скасування реорганізації “Довженко-центру”. Мовляв, “Довженко-центр” неприбуткове підприємство та не покриває всі видатки за рахунок доходів.
2 листопада 2022 року голова Держкіно Марина Кудерчук призначила Юлію Каждан новим виконувачем обов’язків генерального директора Довженко-Центру. Екс-керівницю, що виконувала обов’язки гендиректора центру, Олену Гончарук, відсторонено з посади після проведеного аудиту центру. Наступного дня, 3 листопада 2022 року, колектив “Довженко-Центру” відреагував на призначення очільниці кінологів своїм керівником. Він назвав дії Державного агентства України з питань кіно “рейдерським захопленням”.
12 листопада 2022 року під столичним “Довженко-Центром” зібрались протестувальники на акцію “Руки геть від Довженко-Центру”. А 15 листопада 2022 року після наради у міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка Держкіно призупинило дію наказу про реорганізацію “Довженко-Центру” до завершення повного аудиту й обрання нового керівника.
18 листопада 2022 року КВ повідомила, що тимчасово виконувачка обов’язків генерального директора Довженко-Центру Юлія Каждан відмовилась виконувати свої професійні обов’язки.
В результаті, 25 січня Держкіно закінчило прийом документів від кандидатів на посаду генерального директора ДП “Національний центр Олександра Довженка”. На конкурс подалися п’ятеро кандидатів. І 6 лютого стало відомо, що виконуюча обов’язки керівника Національного центру Олександра Довженка, директорка Музею кіно Олена Гончарук знову перемогла в конкурсі на посаду керівника Довженко-центру.
Раніше КВ повідомила, що Голосіївська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника регіонального відділення Фонду державного майна України (ФДМУ) по Києву. Чиновника звинувачують у службової недбалості при операціях по оренді майна Національного центру Олександра Довженка зі збитком у у 8,5 млн гривень.
Читайте: У справі про 8,5 млн гривень збитків на оренді майна Довженко-центру судитимуть експосадовця ФДМУ
Фото: відкриті джерела
КиївВладаОксана Олійникова