Суд зобов’язав Міноборони відреставрувати будинок авіаконструктора Сікорського у Києві

Суд зобов’язав Міноборони відреставрувати будинок авіаконструктора Сікорського у Києві

У середу, 6 грудня, Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги Міністерства оборони України на рішення ОАСК. Суд зобов’язав відомство укласти з Міністерством культури та інформаційної політики (МКІП) охоронний договір на будинок відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського по вулиці Ярославів Вал, 15-Б у Києві. Також у Міноборони мають відреставрувати об’єкт культурної спадщини.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“6 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги Міністерства оборони України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) від 11 червня 2021 року”, – йдеться в повідомленні. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що тоді своїм рішенням ОАСК задовольнив позов на користь держави від заступника Генерального прокурора, який представляв інтереси держави в особі МКІП, до Міноборони та Державного підприємства “Готель “Козацький”. 

Читайте: Мінкульт та прокуратура подали до суду на Міноборони через руйнування будинку Сікорського

Відповідно, рішення ОАСК набрало законної сили.

“Згідно з ним, суд зобов’язав Міністерство оборони укласти з МКІП охоронний договір на об’єкт культурної спадщини — пам’ятку національного значення з охоронним “Будинок, в якому мешкав видатний авіаконструктор І. Сікорський з родиною”, розташовану за адресою: м. Київ, вул. Ярославів Вал, 15-Б. Також у Міноборони мають привести будівлю до належного стану шляхом здійснення консерваційних та реставраційних робіт”, – акцентували в повідомленні.

У МКІП зауважили, що будинок відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського має історичну та культурну цінність і перебуває в статусі пам’ятки історії національного значення. Наразі будинок потребує негайної реставрації. 

Нагадаємо, у 2000 році Міноборони передало в оренду нежитлове приміщення по вул. Ярославов Вал, 15-Б, де народився і виріс авіаконструктор Ігор Сікорський, Міжнародному благотворчому фонду “Музей історії повітроплавання та авіації ім. Сікорського”, Орендар повинен був відремонтувати і забезпечити охорону будівлі, але протягом 15 років утримання будівлі велося з грубими порушеннями вимог санітарного стану, що призвело до руйнування будинку. У 2017 році будинок першого у світі винахідника вертольота, авіаконструктора Ігоря Сікорського повернули у державну власність.

Читайте: Будинок Сікорського у Києві повернули у державну власність

У середині травня 2021 року в історичній будівлі сталася пожежа. Примітно, що напередодні Київрада звернулася до уряду із проханням передати будинок Сікорського до комунальної власності міста.

Читайте: Київрада звернулася до уряду про передачу у комунальну власність будинку, в якому мешкав Ігор Сікорський 

Нарешті у липні 2023 року МКІП погодило проєкт розпорядження щодо проведення передачі столичного будинку Сікорського як пам’ятки архітектури національного значення у власність територіальної громади міста Києва. Міністерство економіки України, як ініціатор проєкту розпорядження, має подати його по процедурі до Кабінету Міністрів України. Поки тривають бюрократичні перепетії, небайдужі кияни та гості столиці проводять толоки для прибирання і порятунку будинку легендарного Ігоря Сікорського. 

Читайте: Мінкультури погодив передання будинку Сікорського у власність громади Києва

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4