Судді КАС твердять, що не знають про обставини кримінального провадження щодо колег-хабарників

Судді КАС твердять, що не знають про обставини кримінального провадження щодо колег-хабарників

Судді Київського апеляційного суду (КАС) звернулися із публічною заявою у зв’язку із повідомленням Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про викриття окремих суддів цього суду у вчиненні корупційних дій. Колектив суддів запевняє, що не обізнаний з обставинами кримінального провадження, тому позбавлений можливості надавати будь-яку правову оцінку підозрі, пред’явленій суддям, до встановлення її обґрунтованості в межах передбачених законом процедур.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби КАС.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як йдеться у повідомленні, вважаючи неприпустимою для демократичної правової держави відсутність належної реакції на звинувачення у корупції, у тому числі серед суддів, колектив суддів Київського апеляційного суду вважає за необхідне публічно висловитися щодо обставин викриття Національним антикорупційним бюро України окремих суддів Київського апеляційного суду.

“Рішення, вчинки кожного судді впливають на формування суспільної думки про всю судову систему, на рівень довіри громадян до судів загалом. Кожен суддя має бути відповідальним, усіляко запобігати порушенням закону, з честю і гідністю нести високе звання судді. Колектив суддів Київського апеляційного суду, дотримуючись презумпції невинуватості, рішуче засуджує дії суддів, які вчиняють кримінальні правопорушення, негативно ставиться до випадків корупції у суддівській спільноті, не покриває корупцію і не толерує її”, – наголосили у пресслужбі КАС.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У колективі суддів Київського апеляційного суду наголошують, що вони не обізнані з обставинами кримінального провадження, яке розслідується НАБУ, а відтак, позбавлений можливості надавати будь-яку правову оцінку підозрі, пред’явленій суддям, до встановлення її обґрунтованості компетентними органами в межах передбачених законом процедур.

“Однак, наголошуємо, що будь-які прояви корупції у судах є неприпустимими, завдають істотної шкоди авторитету правосуддя та мають призводити до невідворотності покарання всіх винних. Суддя повинен бути прикладом неухильного додержання вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, а також дотримання високих стандартів поведінки з метою зміцнення довіри громадян у чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суду. Суддя не має права використовувати своє посадове становище в особистих інтересах чи в інтересах інших осіб та не повинен дозволяти цього іншим”, – підкреслили в апеляційному суді Києва.

Раніше KВ повідомила, що Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) 29 листопада викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди. Хабар у розмірі 35 тис. доларів призначався за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Читайте: Чотирьох суддів Київського апеляційного суду викрили на хабарі у 35 тисяч доларів

Фото: з відкритих джерел 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Війна за вуличну торгівлю: столичні підприємці почали ламати правила, що “ламають” кіоски
Війна за вуличну торгівлю: столичні підприємці почали ламати правила, що “ламають” кіоски
09:00 Столичні підприємці отримали перші “проміжні” успіхи в судовій справі щодо оскарження Положення, що регулює всі питання розміщення в Києві тимчасових споруд (ТС, кіоски,…
“Батальйон “Хрещатик”: ДБР продовжує розслідувати “липове” проходження служби депутатами Київради
“Батальйон “Хрещатик”: ДБР продовжує розслідувати “липове” проходження служби депутатами Київради
13:00 Пристрасті навколо, ймовірно, “липового” проходження служби низкою депутатів Київради у складі 241 бригади ТрО не просто не вщухають, але й набирають обертів. Минулоріч…
Забудова історичного центру: у Києві можуть знести будинок, де працював Чорновіл
Забудова історичного центру: у Києві можуть знести будинок, де працював Чорновіл
09:00 У столиці під питанням збереження старовинної будівлі – садиби Самсона Стрельбицького (1819 року) у пров. Музейному, у якій в 80-х роках минулого століття…
Banner
QlU7mDx4