Тепломережі Київщини сплачуватимуть нульову ставку податку до обласного бюджету

Тепломережі Київщини сплачуватимуть нульову ставку податку до обласного бюджету

Київська обласна рада ухвалила рішення, згідно з яким три комунальні теплопостачальні підприємства регіону звільнені від сплати частини чистого прибутку до обласного бюджету у 2025 році. Таке рішення депутати КОР були змушені ухвалити через збитковість підприємств в умовах діючого мораторію на підвищення тарифів. Для всіх інших комунальних підприємств Київщини ставка відрахування до бюджету залишиться на рівні 50% чистого прибутку.

Про це КВ дізналася з рішення № 1278-31-VII чергової 31 сесії Київської обласної ради від 6 березня 2025 року.

“Комунальні унітарні підприємства, які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області та їх об’єднання (далі – комунальні підприємства), сплачують до загального фонду обласного бюджету Київської області частину чистого прибутку (доходу) у розмірі 50 відсотків”, – йдеться у рішенні. 

Крім того, згідно з ухваленим рішенням, у 2025 році три комунальні підприємства Київської обласної ради сплачуватимуть 0% частини чистого прибутку до загального фонду обласного бюджету. Мова йде про КП «Переяслав-Хмельницьктепломережа», КП «Києво-Святошинська тепломережа» та КП «Кагарликтепломережа».

Як зауважено у пояснювальній записці, до Київської обласної ради надійшли звернення від вищезгаданих підприємств щодо встановлення ставки відрахування до обласного бюджету на рівні 0 відсотків. Основна причина звільнення від сплати податку – їхня фінансова збитковість. За перші дев’ять місяців 2024 року сукупні збитки цих підприємств склали 41,3 млн гривень.

“Підприємства теплопостачання традиційно є збитковими, оскільки здійснюють діяльність за регульованими тарифами, що не відшкодовують фактичні витрати на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії споживачам”, – йдеться у документі. 

Також додається, діє мораторій на підвищення тарифів на теплопостачання, що унеможливлює покриття реальних витрат підприємств. У зв’язку з цим обласні тепломережі не мають можливості “генерувати прибуток, достатній для сплати частини доходів до бюджету”.

Нагадаємо, що Київська обласна рада ухвалила рішення про звільнення керівників чотирьох комунальних установ регіону. Зокрема, кадрові зміни торкнулися директорів центрів соціально-психологічної реабілітації діте й, медичного коледжу та комунального підприємства.

Читайте: Київська облрада відхилила передачу санаторію “Перемога” Бучанській громаді

Фото: smr.gov.ua

КиївВлада

Інна Міхно

Рекомендуємо до перегляду
Злочинні конвертцентри: Нацполіція та СБУ розслідують виведення коштів з бюджету Києва
Злочинні конвертцентри: Нацполіція та СБУ розслідують виведення коштів з бюджету Києва
09:00 Наразі Печерське управління Нацполіції Києва вивчає факти виведення коштів, у т.ч. зі столичного бюджету, у тіньовий сектор через різні сумнівні компанії. За даними…
Фонтан на місці Леніна в середмісті Києва встановлюватиме компанія одеського депутата Шумахера
Фонтан на місці Леніна в середмісті Києва встановлюватиме компанія одеського депутата Шумахера
09:00 Вже до вересня цього року на перетині бульвару Тараса Шевченка з Хрещатиком, на місці пам’ятника Леніну, встановлять фонтан та облаштують безбарʼєрний простір. Вартість…
Реабілітаційний центр чи житлова висотка: в судах вирішують долю зеленої зони біля “Київської фортеці”
Реабілітаційний центр чи житлова висотка: в судах вирішують долю зеленої зони біля “Київської фортеці”
09:00 У столиці продовжуються пертипетії навколо запланованої забудови території на вул. Ігоря Брановицького, 7-А. Наразі ФОП Олена Седих намагається в судовому порядку скасувати два…