На Київщині 2024 рік став важливим етапом у реалізації комплексної стратегії підтримки ветеранів та учасників бойових дій. Область отримала з державного бюджету понад 1,155 мільярда гривень для закупівлі 497 квартир для ветеранів та їхніх родин.
Про це, як передає КВ, йдеться у повідомленні Київської обласної військової адміністрації (КОВА).
“Крім того, завдяки підтримці благодійного фонду Андрія Засухи та футбольного клубу “Колос Ковалівка” в області побудували перше інклюзивне містечко на 59 сучасних будинків для ветеранів”, – зауважили в дописі.
Також в області функціонує 9 ветеранських хабів. Серед них три класичні – у Борисполі, Броварах та Ірпені, а також шість ветеранських просторів. Незабаром планується відкриття чергового хабу у Білій Церкві.
“З початку 2024 року до Київської обласної служби зайнятості звернулися 753 учасники бойових дій. Завдяки підтримці служби, 208 осіб вже знайшли роботу. Фахівці надають комплексну допомогу учасникам бойових дій, включаючи сприяння у працевлаштуванні, професійному навчанні та підвищенні кваліфікації”, – повідомили в КОВА.
В регіоні учасники бойових дій та особи з інвалідністю, викликаною війною, мають можливість пройти професійне навчання. Торік 25 осіб отримали змогу здобути освіту за різними напрямками.
Затверджено майже 400 освітніх програм та 95 професій, що дає учасникам широкий вибір для розвитку та кар’єрного зростання.
Окрім того, з початку року 20 учасників бойових дій отримали ваучери на навчання, які надали їм можливість одержати нові професійні навички або підвищити кваліфікацію.
Завдяки підтримці держави та місцевої влади, в регіоні вже працюють 98 ветеранських бізнесів, що дає можливість колишнім військовим реалізувати свої підприємницькі ініціативи.
На базі Київського обласного реабілітаційного центру працює інноваційний центр національної мережі RECOVERY на 50 ліжко-місць.
“Спільно з американським благодійником Деллом Лоєм Хансеном, Київщина працює над облаштуванням нового реабілітаційного корпусу на території одного з обласних медзакладів. Це буде сучасний медичний комплекс, що включатиме операційний та реанімаційний блоки, діагностичне відділення, а також ортопедо-протезну лабораторію”, – нагадали в дописі.
На Київщині успішно функціонують шість клубів “Активні парки – Нестримні”. Протягом року тут пройшли реабілітацію понад 500 ветеранів.
У 2024 році 206 мешканців Київщини подали заявки на участь у відборі на посаду фахівця із супроводу ветеранів. 111 осіб вже взялися до виконання своїх обов’язків та займаються підтримкою, консультуванням та допомогою ветеранам у вирішенні соціальних, медичних, правових та інших питань.
Читайте: Як за гроші європейського банку відновлюється освіта Київщини
Фото: КОВА
КиївВлада