Цими вихідними в Україні в межах проекту Армія дронів відбувся другий щорічний Drone Hackathon “Anti-Shahеd”. Під час заходу 50 команд презентували проекти для представників Сил безпеки та оборони України. На підставі результатів Drone Hackathon Anti-Shahеd троє українських виробників були обрані переможцями й отримають по 1 млн доларів на реалізацію та масштабування своїх розробок, спрямованих проти ворожих безпілотних літальних апаратів.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Кабінету міністрів.
“24-25 червня відбувся другий щорічний Drone Hackathon “Anti-Shahеd”. Під час заходу 50 команд презентували проекти для представників Сил безпеки та оборони України. За результатами оцінок обрали трьох переможців, які презентували найдієвіші та найефективніші проекти. Кожен з них отримає по 1 млн доларів для реалізації та масштабування технологічних розробок, які допоможуть боротися з ворожими шахедами”, – йдеться в повідомленні.
Кошти підуть на якнайшвидшу реалізацію розробки, яка знищуватиме ворожі дрони в українському небі. Нові технології допоможуть боротися з іранськими шахедами, щоб не витрачати потужні ресурси сил ППО.
“Drone Hackathon “Anti-Shahеd” об’єднав розробників, інженерів, кіберспеціалістів та ентузіастів, які створюють передові системи й технології для виявлення, відстежування та знищення ворожих дронів. Оцінювали проекти спеціалісти різних родів і видів військ, військових структур та цифрових технологій”, – додають в Кабміні.
В Кабміні нагадують, що Drone Hackathon “Anti-Shahеd” реалізований з ініціативи Генерального штабу Збройних сил України, Мінцифри та Мінінфраструктури в межах проекту Армія дронів і спрямований на пошук новаторських й ефективних рішень у боротьбі з ворожими безпілотниками. Перший Drone Hackathon пройшов у минулому році і з 30 сформованих команд, які презентували технологічні рішення в розвитку БПЛА, 6 стали переможцями. За півроку вони втілили свої ідеї в продукт, який продемонстрували на полігоні.
Нагадаємо, Кабінет міністрів запустив програму, щоб долучитися до створення української Армії дронів міг кожен, а імпортувати товари для військових – обіцяють – буде легше.
Читайте: Дрони завозитимуть в Україну за спрощеною процедурою, – КМУ
Фото: відкриті джерела