Центр оборонних реформ презентував доповідь про механізми РФ по протидії санкціям

Центр оборонних реформ презентував доповідь про механізми РФ по протидії санкціям

19 вересня у Києві команда Центру оборонних реформ презентувала доповідь “Основні способи протидії санкціям, які використовуються урядом РФ для мінімізації негативних економічних наслідків”.

Про це KВ дізналась з повідомлення відання Guildhall.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Автори доповіді зазначають, що всупереч тому, що санкції економічного та політичного характеру є одним із основних інструментів, які застосовує міжнародна спільнота для невійськового впливу на держави, що порушують міжнародний правопорядок, за період багаторічної практики їх застосування підсанкційними державами були напрацьовані різноманітні механізми мінімізації негативного впливу застосування санкцій.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Так, згідно доповіді, уряд РФ вже активно застосовує низку заходів протидії санкціям, запроваджених країнами G7, Європейським Союзом та іншими світовими державами за неспровокований військовий напад на Україну, зокрема: легалізація та налагодження “паралельного імпорту” через держави-члени Євразійського співтовариства та інші “дружні” країни, фінансові операції в обхід глобальної банківської системи, прихований експорт через маніпуляцію під час транспортування товарів, часткове ухвалення блокуючого законодавства, використання посередників та інші.

У доповіді проаналізований досвід протидії санкціям з боку таких держав, як Ісламська республіка Іран та Корейська народно-демократична республіка.

З метою мінімізації результатів заходів щодо протидії санкційному тиску з боку РФ та російського бізнесу, автори дослідження пропонують налагодити системну роботу за такими напрямками: створити міжнародну групу з виявлення та протидії обходу санкцій з боку РФ, до складу якої мають увійти представники спецслужб та уповноважених державних органів , які застосували санкції проти РФ. Сприяти нормативному закріпленню пропозицій Європейської комісії про визнання порушень режиму санкцій злочином на рівні ЄС та на рівні національних законодавств держав-членів ЄС. Розширити практику застосування вторинних санкцій щодо компаній, які порушують санкційний режим та інші.

Українська версія доповіді:

English version of the report:

Фото: з відкритих джерел.

КиївВлада

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4